Skyactiv-X motorlu Mazda 3 2019'a Hazırlanıyor

Ototeknikveri     05 Eylül 2017 11:40

Skyactiv-X motor teknolojisine sahip Mazda3 testte görüntülendi. Mazda Skyactiv-X motorlu 3 modelini 2019 yılına hazırlıyor.

Skyactiv-X motorlu Mazda 3 2019'a Hazırlanıyor

Bazen otomobil üreticileri test araçlarının casus fotoğrafçıların kameralarına yakalanmasına aldırış etmiyor. Yeni fotoğraflanan Mazda3 de bunun kanıtı. Mazda belli ki mühendislerinin Skyactiv-X motor teknolojisi üzerinde çok sıkı çalıştıklarını göstermek istiyor. Test araçları için üzerinde Skyactiv-X yazan özel mat siyah vinil kaplama ile kamuflaj yapılmış. Yeni SCCI motor teknolojisi 2019 Mazda 3'te karşımıza çıkacak. SCCI veya "Kıvılcım Kontrollü Sıkıştırmalı Ateşleme" adı verilen sistem, benzinli motorların verimliliğini % 20-30 oranında artıracak ve böylece nispeten aynı büyüklükteki bir dizel motorun yakıt tasarrufunu sağlayacak muazzam bir potansiyele sahip. Ek bir avantaj olarak, tork değerlerinin de artması bekleniyor.

 

Dış görünüş bakımından şimdilik otomobilde fazla bir değişiklik yok gibi görünüyor. Araba açıkça Mazda3 hatchback kimliğini olduğu gibi koruyor ancak çamurluklar biraz alçaltılmış ve yakıt ddeposu kapağı modifiye edilmiş. Gelecekteki prototiplerin yeni nesil karoseriyi örtbas etmek için daha fazla kamuflaj giymesi bekleniyor. 

Son Güncelleme : 06 Eylül 2017

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo