Sportif Hyundai i30 N-Line serideki boşluğu kapatacak

Ototeknikveri     12 Nisan 2018 11:10

Hyundai, i30 için yeni bir spor paketi hazırlıyor. Yeni versiyon, i30N ile serinin geri kalanı arasındaki boşluğu dolduracak.

Sportif Hyundai i30 N-Line serideki boşluğu kapatacak

BMW’nin M-Performance modelleriyle yaptığna benzer biçimde, Hyundai yeni i30 otomobili için biraz daha çeşitlilik isteyen müşterilerine bir spor paketi sunacak. Henüz onaylanmasa da, yeni versiyonun N-Line adını alacağı düşünülüyor.

 

Görüntülenen test otomobilinin ön fasyası kamuflajlı olduğu için, agresif tampon ve hava girişleri gizlenmiş. Otomobilin arka kısmı ise kamuflajsız ve sportif tamponun tasarımı ile tavan spoylerini açıkça görebiliyoruz.

 

Test otomobili büyük alaşım tekerlekler ve standart frenlerle donatılmış. Yeni spor paketine alçaltıcı yaylar eklenmesi, böylece Hyundai i30’un daha kıvrak hareket etmesi bekleniyor.

 

N-Line adını alması beklenen yeni paket, seriden 1.4 litre T-GDI (140 PS güç çıkışı, 242 Nm tork) gibi motorlarla sunulacak. Paketle birlikte serideki bazı motorların güç çıkışının artırılıp artırılmayacağı henüz bilinmiyor.

 

Önceki haberlerde Hyundai’nin i30N ile edindiği deneyimi kullanarak modellerini daha sportif hale getirmek istediği belirtiliyordu. Yeni paket bu bakından özellikle Avrupalı müşterilerin ilgisini çekecek doğru bir girişim.

Son Güncelleme : 12 Nisan 2018

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo