Audi 2,5 litre TFSI 9 yıldır üst üste Yılın Motoru seçiliyor!

Ototeknikveri     10 Haziran 2018 10:23

Audi’nin yüksek performanslı spor otomobilleri TT ve RS3 Sportback modelinde kullandığı 2,5 litre TFSI motoru kendi segmentinde Yılın Motoru Ödülü’ne layık görüldü.

Audi 2,5 litre TFSI 9 yıldır üst üste Yılın Motoru seçiliyor!

Dünya genelinden 65 otomotiv editörünün oylarıyla belirlenen Yılın Motoru (Engine of The Year) 2017 Ödülleri’nde, yine gelenek bozulmadı, Audi’nin 2,5 TFSI motoru, bu yıl da kategorisinde, Yılın Motoru seçilerek, üst üste 9 kez bu ödüle layık görüldü.

 

 

Audi’nin yüksek performanslı spor otomobillerinin yer aldığı Audi Sport Ailesi’nin öne çıkan motorlarından biri olan 2,5litre TFSI motorunun karakteristik sesi, Audi motorsporları takımının 80’li yıllarda WRC Grup B sınıfında fırtınalar estiren otomobillerin sesine de bir selam niteliği taşıyor.

 

 

Premium otomobil sektöründe, en sportif markaların başında gelen Audi’nin,“ Performans Ligi“ olarak tanımladığı Audi Sport Ailesi’nin üyeleri çarpıcı tasarım, sportif sürüş ve öncü teknolojiyi bir arada otomobil tutkunlarına sunuyor.

 

 

Ürettiği 400 HP güç ve 400 Nm tork ile küresel otomotiv pazarında en güçlü 5 silindirli motor olan 2.5 TFSI hali hazırda TT RS Coupe, TT RS Roadster, RS3 Sedan ve RS3 Sportback modellerinde kullanılıyor. Bu motor, TT RS ve TT RS Roadster modellerini 0’dan 100 kilometreye 3.7 ve 3.9 saniyede ulaştırıyor. kompakt segmentin en güçlü modeli olan RS3 Sportback ise bu motor ile 0’dan saatte 100 kilometre hıza sadece 4.1 saniyede ulaşıyor.

 

 

Audi, 1999 yılından beri verilen Yılın Motoru Ödülleri’nde 14’üncü kez ödüle layık görüldü.

 

Son Güncelleme : 10 Haziran 2018

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo