Ford Mach 1 elektrikli SUV’nin ilk resmini yayınladı

Ototeknikveri     10 Eylül 2018 04:23

Ford, tasarım bakımından Mustang’den oldukça etkilenen yeni elektrikli SUV’sinden ilk resmi yayınladı.

Ford Mach 1 elektrikli SUV’nin ilk resmini yayınladı

Yayınlanan tasarım çiziminde otomobilin arka kısmı görülüyor. Burada Mustang’den esinlenen üç parçalı arka lambalar, kaslı bir yapı ve geniş tekerlek kemerleri dikkat çekiyor.

 

Mach 1, Ford Team Edison adı verilen yeni bir ekip tarafından geliştiriliyor. Bu ekip Ford ve Lincoln’ün özellikle elektrikli otomobillerine odaklanıyor.

 

Firma içinde CX430 adıyla bilinen elektrikli crossover önden çekişli C2 platformu üzerine inşa edilecek. Yeni model Ford’un portföyünde Escape/Kuga’nın yanında yer alacak ve daha yol odaklı bir karaktere sahip olacak. Ford, otomobil için tek şarjla 483 km elektrikli sürüş mesafesi hedeflediğini belritti.

 

C2 mimarisi Ford’un farklı aks mesafeleri, farklı genişlik ve yüksekliklerle çalışabilmesine imkan verecek esnekliğe sahip. Sonuç olarak otomobil üreticisi aynı platformla pek çok farklı model yaratabilir. Volkswagen de MQB platformunu bu şekilde kullanıyor.

Ford’un elektrikli SUV’yi gelecek yıl tanıtması planlanıyor, satışlar ise 2020’de başlayacak. Mach 1 ismi Mustang’e açık bir gönderme içeriyor ve tasarım için nereden ilham alındığını gösteriyor.

 

Ford henüz Mach 1 ile ilgili daha detaylı bilgiler yayınlamadı ancak ekibin yeni modeli geliştirirken karşılaştıkları zorluklarla ilgili teknik bir makale paylaştı.

Son Güncelleme : 10 Eylül 2018

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo