Alfa Romeo’nun kompakt SUV’si Jeep Renegade platformunu mu kullanacak?

Ototeknikveri     02 Aralık 2018 07:44

Alfa Romeo SUV’ler dünyasına ilk kez 2016’da Stelvio modeliyle girmişti.

Alfa Romeo’nun kompakt SUV’si Jeep Renegade platformunu mu kullanacak?

BMW X3, Audi Q5 ve Mercedes-Benz GLC gibi modellere rakip olan Stelvio, segmentteki en iyi otomobillerden olan Giulia ile aynı temelleri paylaşıyor.

 

Stelvio’ya bu kez BMW X1, Audi Q3, Mercedes-Benz GLA ve benzerleriyle yarışacak bir kardeş gelebilir. Henüz adı belli olmayan bu kompakt SUV ile ilgili pek çok söylenti var.

 

Automobile Magazine’e göre FCA’nın yeni yöneticisi Mike Manley bir toplantı sırasında böyle bir otomobilin planları arasında olduğunu doğruladı. Manley, ilginç bir şekilde, bu otomobilin Giulia’nın da kullandığı Giorgio platformunun küçültülmüş versiyonu yerine Jeep Renegade ile aynı mimariye sahip olacağını söyledi.

 

Jeep’in şu anda satışta olan en küçük ürünü FCA’nın Small US platformunu Fiat 500X, 500L ve Toro pickup ile paylaşıyor. Giriş seviyesi modeller önden çekişli sürüş sistemiyle, üst donanım seviyeleriyse dört çekişli sistemle sunuluyor.

 

Eğer Alfa Romeo’nun yeni çıkacak kompakt SUV’si bu platformu kullanırsa, motor serisi de Renegade ile benzer olabilir. Otomobilin bir plug-in hibrit versiyonunun da hazırlanabileceği söyleniyor.

 

Yeni modelin üretimi büyük olasılıkla İtalya’nın Napoli kenti yakınlarındaki Pomigliano fabrikasında yapılacak. Fiat’ın sahibi odluğu fabrikada Giulia’nın selefi 159 da üretiliyordu.

Son Güncelleme : 02 Aralık 2018

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo