Yeni Renault Clio: Daha modern ve etkileyici bir dış tasarım

Ototeknikveri     29 Ocak 2019 08:52

Her açıdan daha şık ve dinamik olan Yeni Clio, bir önceki neslin ana hatlarını taşıyor. Model, bir yandan şık görünümünü korurken, diğer yandan etkileyici tarzıyla öne çıkıyor.

Yeni Renault Clio: Daha modern ve etkileyici bir dış tasarım
- A +
Yorum yaz

İlgili Haberler

Kaporta üzerindeki çizgiler, modele daha kaslı bir görünüm kazandırıyor. Genişletilen radyatör ızgarası, Yeni Clio’ya daha belirgin bir görünüm kazandırırken, motora ise etkin bir soğutma sağlıyor. Yeni Clio, 14 milimetre kısa olmasına rağmen (uzunluk 4048 mm, genişlik 1798 mm) daha geniş bir iç mekana sahip. Yeni Clio’nun karoserisi, aerodinamizmini ve sportif görünümünü artırmak için 30 milimetre alçaltıldı (yükseklik 1440 mm). 17 inç tekerlekler (versiyona göre) ise aracın dinamik duruşuna katkı sağlıyor. Köpekbalığı anten, full LED farlar ve yan camların çevresindeki krom detaylar, Yeni Clio’nun modern tarzına katkı sağlıyor ve iç mekanda olduğu gibi dış tasarımda da kalite algısını artırıyor.

 

Renkler

Valencia Turuncunun yanı sıra Vizon Kahverengi ve Seladon Mavi, Yeni Clio’da sunulan yeni renkler arasında yer alıyor. Otomobil endüstrisinde ilk defa Valencia turuncu renkte kullanılan turuncu cila bazlı özel işlem, Yeni Clio’nun dinamizmini açığa çıkarıyor ve modele derinlik ile birlikte benzersiz bir parlaklık kazandırıyor. Yeni Clio’da 11 farklı renk seçeneği ve 3 dış kişiselleştirme paketi (kırmızı, turuncu ve siyah) sunuluyor.

Rüzgarlıklar

İlk defa bir Clio’da ön çamurluklarda yer alan rüzgarlıklar, sürtünmeyi azaltıyor ve aerodinamik performansı artırıyor. Ek olarak yakıt tüketimini de azaltan rüzgarlıklar, Yeni Clio’nun tasarımına dinamizm ve sportif bir görünüm kazandırıyor.

 

Ön farlar

İlk donanım seviyesinden itibaren full LED olarak sunulan ön farlar, Renault modellerinin karakteristik özelliği olan C şeklinde imzaya sahip. Farlar, Yeni Clio’ya daha etkileyici bir görünüm kazandırırken, ışığı destekleyen logo da şık bir görünüm sağlıyor.

Bagaj

Bagaj tasarımı, mümkün olan en kübik forma sahip olacak şekilde gerçekleştirildi. BOSE premium ses sisteminin mükemmel biçimde entegre edilmesi ile bagaj hacmi 391 litreye ulaşırken, iç saklama hacmi 26 litre artırılarak segmentinde en yüksek seviyeye ulaşıyor. Çift zemin, bagaja eşya koymayı kolaylaştırırken, arka koltuklar yatırıldığında ise düz bir zemin ortaya çıkıyor.

 

Arka farlar

Ön kısımda olduğu gibi arka farlar da, derinlik hissini öne çıkaran C şeklindeki imza ile daha etkileyici bir görünüme sahip. Arka camın üzerinde ise daha uzun ve daha ince bir stop lambası dikkat çekiyor.

Profil

Yan camlara entegre arka kapı kolları ile dikkat çeken önceki neslin şık profili, birkaç estetik detay ile daha da geliştirildi. Krom cam çerçeveler, parlak siyah sütunlar ve arka kollar, kapı altı gövde çıtaları ve kapı eşiğindeki krom CLIO imzası gibi özenle oluşturulmuş profil de dış tasarımın kalite algısını artırıyor.

 

Arka Bölüm

Profildeki krom detaylar, arkada da göze çarpıyor. Bagaj kapağının tampon ile mükemmel bir bütünlük oluşturması, yüksek bir kalite algısı yaratıyor. Bagaj kapağına uzanan farlar ise Yeni Clio’nun arka görünümüne genişlik kazandırıyor.

 

Yeni Renault Clio R.S. Line

Renault Sport’tan esinlenilen yeni bir imza

Renault Sport, R.S. Line imzasını mevcut GT-Line versiyonunun yerine geçecek olan Yeni Clio R.S. Line’a taşıyor. Sportif görünümlü özel seriler arasında öncü olan GT-Line, 2010’dan bu yana tüm pazarlarda Renault Sport ürün gamının stratejisini başarılı bir şekilde destekledi. Daha gelişmiş ve zengin içeriği ile R.S. Line, basit bir isim değişikliğinin ötesine geçiyor.

Daha sportif iç ve dış tasarıma sahip R.S. Line, dinamik bir tasarım ile farklılaşmak isteyen müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlandı.

 

R.S. Line, sportif sürüşü simgeleyen ve gerçek sportiflikle eş anlamlı yüksek performansın simgesi R.S. logosu ile güçlü bir bağlantıya sahip.R.S. Line, Renault Sport’un iç ve dış tasarım kodlarını simgeliyor.

 

Dış tasarımda Yeni Clio R.S. Line, R.S. modellerin sembolik imzası olan F1 tarzı ön tampona sahip. Petek şeklindeki radyatör ızgara, kendine özgü 17 inç alaşımlı jantlar ve daha atletik arka tasarım dikkat çekiyor.

 

Güçlendirilmiş destekli spor koltuklar, karbon görünümlü eklemeler, çift elmaslı R.S. imzasının yer aldığı sportif deri direksiyon, alüminyum pedallar, kırmızı dikiş ve şeritlerle vurgulanan koyu bir atmosfer, iç tasarımda R.S. imzasını vurguluyor.

 

Yeni Clio’ya daha fazla sportif özellik kazandıran R.S. Line, markanın motor sporlarındaki ve Formula 1’deki deneyimini müşterilerle buluşturuyor.

 

Yeni Renault CLIO INITIALE PARIS

INITIALE PARIS imzası Yeni Renault CLIO ile tazelendi

Renault’nun ürün gamındaki Captur, Scenic, Talisman, Koleos ve Espace gibi birçok modelde yer alan INITIALE PARIS imzası, Renault’nun know-how’ını sunmak üzere, yepyeni bir tasarım oluşumuyla Yeni Renault Clio’da vücut buluyor.

Yeni Renault Clio INITIALE PARIS, çok şık ve zarif bir dış tasarımla göze çarpıyor. Krom detaylar, cam çerçeveleri ile birlikte kapı eşiği ve radyatör ızgarasını süslüyor. Izgara ve ön çamurlukta ise INITIALE PARIS logoları yer alıyor. Köpekbalığı anteni ve özel 17 inç INITIALE PARIS jantlar, kendine özgü tasarımı tamamlıyor.

 

Yeni Renault Clio INITIALE PARIS, iç tasarımda siyah ve kum gri olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunuluyor. Bu versiyona özgü özel tasarım deri koltuklar ve deri direksiyon da öne çıkan diğer özellikler arasında göze çarpıyor.

 

Yeni Renault Clio, lansmanı 1991 yılında Clio Baccara ile yapılan şık ve farklılaşan Clio modelleri efsanesini, daha şık ve zarif INITIALE PARIS imzası ile sürdürüyor.

Son Güncelleme : 29 Ocak 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user
  • User

    Misafir95690 3 gün geriden geliyorsunuz instagram daki otomobil kanalları bile sizden hızlı ve kaliteli

    31 01 2019 04:30 Yanıtla Beğen (3) Şikayet Et

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo