Toyota güvenliğe dikkat eden sürücülere indirim yapacak

Ototeknikveri     07 Şubat 2019 11:29

Japon otomobil üreticisi Toyota, güvenli ve sorunsuz araç kullanan müşterilerini ödüllendirmeyi planlıyor. Marka, araçlarını emniyetli şekilde kullanan müşterilerine bir sonraki araç kiralamaları sırasında indirim yapacak.

Toyota güvenliğe dikkat eden sürücülere indirim yapacak

Yeni pazarlama stratejisini hayata geçirmeye hazırlanan Toyota, kurduğu araç paylaşım servisi Kinto ile müşterilerini takip ederek herkesi güvenli sürüşe teşvik etmeyi hedefliyor.

 

Toyota’nın Japonya’da Sumitomo Mitsui Auto Service Company ile birlikte kurduğu Kinto isimli araç paylaşım servisi, araç kiralayan müşterileri takip edecek. Araçlarını güvenli ve sorunsuz şekilde kullandığı belirlenen kullanıcılara emniyetli sürüş ödülü verilecek.

 

Yeni sisteme göre, ayda 420 – 950 Dolar (2.210 – 5.000 TL) arasında bir fiyata araç kiralayan müşteriler, araçlarını emniyetli şekilde kullanırlarsa bir sonraki kiralamalarında indirim hakkı kazanacak.

 

Toyota, müşterilerini güvenli sürüş yapıp yapmadıkları konusunda nasıl takip edeceğini ise açıklamadı. Ancak takip sisteminde, kaza durumu, hız sınırı, trafik kuralları ve manevra ölçümleri gibi yöntemlerin kullanılacağı tahmin ediliyor.

Son Güncelleme : 08 Şubat 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo