Renault Carlos Ghosn’un düğünü için 50.000 euro harcamış

Ototeknikveri     08 Şubat 2019 06:49

Renault eski CEO’su Carlos Ghosn’un 2016’daki düğünü için şirket kaynaklarından yapılan 50.000 euro harcamanın ortaya çıkartıldığını itiraf etti.

Renault Carlos Ghosn’un düğünü için 50.000 euro harcamış

Yapılan açıklamada, söz konusu 50.000 euro’nun düğünün gerçekleştirildiği Versailles Sarayı’na “bağış” adı altında ödendiği belirtildi. Reuters’in haberine göre, firma durumu fark eder etmez adli makamlara bildirdi.

 

Ghosn’un avukatı Jean-Yves Leborgne müvekkilinin bu ödemeden haberi olmadığını, düğün masraflarının tamamını kendi cebinden karşıladığını iddia etti.

 

Versailles Sarayı, Fransa’nın en ünlü mekanlarından birisi ve turistik bir çekim merkezi. Renault’nun düğünden önce mekanda 2.3 milyon euro tutarında restorasyon yapılması için sponsor olduğu, bunun karşılığında düğün töreninin sarayda gerçekleştirildiği de öğrenildi.

 

Ghosn’un Japonya’daki avukatı Motonari Otsuru ise henüz konuyla ilgili yorum yapmadı.

 

Eski Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı CEO’su geçen yılın Kasım ayından bu yana Tokyo’da tutuklu. Ghosn bu süre içinde medyaya konuşabilmek ve iddiaları yanıtlamak için çok az fırsat bulabildi. Eski yönetici geçtiğimiz haftalarda Nikkei gazetesi ile konuştu. Ghosn, masum olduğunu ve diğer Nissan yöneticileri tarafından tuzağa düşürüldüğünü savundu.

Son Güncelleme : 08 Şubat 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo