Yeni nesil Toyota 86 spor coupe, Supra’nın küçük kardeşi olacak

Ototeknikveri     08 Şubat 2019 07:34

Toyota Avustralya ikinci nesil 86 kompakt spor coupe’nin hazırlandığını duyurdu.

Yeni nesil Toyota 86 spor coupe, Supra’nın küçük kardeşi olacak

Geçtiğimiz haftalarda Japonya’da çıkan haberlerde Toyota 86 ve Subaru BRZ’nin yeni nesillerinin gelmeyeceği iddia edilmişti. BRZ’nin yerine Supra’nın pahalı bir versiyonunun geçmesi, 86’nın ise tamamen sonlandırılması bekleniyordu.

 

Bir Toyota sözcüsü tarafından yapılan açıklamada bu iddiaların aksine yeni nesil 86’nın hazırlandığı belirtildi. Toyota Avustralya halkla ilişkiler yöneticisi Brodie Bott, bu modelin firma için çok önemli olduğunu ve yeni nesilin Supra’nın küçük kardeşi olacağını söyledi.

 

Bott ayrıca firma içinden bazı kişilerin ikinci nesil 86’nın prototipini şimdiden gördüğünü ve modeln hazırlıklarının tamamlanmaya yakın olduğunu ekledi.

 

Şimdilik yeni 86 ile ilgili fazla bilgi yok. Bazı kaynaklara göre yeni modelde büyütülmüş 2.4 litre dört silindirli motor büyük ihtimalle doğal emişli şekilde yer alacak. Modelin daha önceki gibi Subaru yardımıyla üretilip üretilmeyeceği henüz bilinmiyor.

 

Toyota’nın 86’yı yeni Supra’nın giriş seviyesi için firma içi rekabet oluşturmaması amacıyla sonlandıracağı düşünülüyordu. Öte yandan, Supra’nın dört silindirli versiyonu bile 86’dan çok daha pahalı olacak.

Son Güncelleme : 08 Şubat 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo