2020 Audi A5 Sportback ortaya çıktı

Ototeknikveri     21 Şubat 2019 10:48

Audi’nin A4 ailesi için bir güncelleme üzerinde çalıştığını zaten biliyorduk, dolayısıyla A4’ün daha şık kardeşi A5 Sportback’in de ortaya çıkması an meselesiydi.

2020 Audi A5 Sportback ortaya çıktı

Beş kapılı 2020 A5 modelinden gelen ilk casus fotoğraflar, A4 sedan ve station ile benzer güncellemelere sahip olduğunu gösteriyor. Kış testlerinde görüntülenen otomobilin ön ve arka kısımları tamamen kamuflajlanmış, çamurluklarda da yine aynı uygulama görülüyor.

 

Güncellenen A4’de olduğu gibi 2020 A5 de üç boyutlu tasarımıyla daha düz bir ön panjur ve yeni bir ön tampon tasarımına sahip. Ayrıca farların da yenilendiği gözlerden kaçmıyor. Bu prototipteki farlar full LED gibi görünüyor. Ön panjurun ise A4’den farklı olarak bal peteği deseniyle geldiği görülüyor.

 

Ön panjurdaki LED ışık şeridi güzel görünse de sadece gece testlerinde Audi test sürücülerinin işni kolaylaştırmak için konulmuş ve üretimde yer almayabilir.

 

Arkaya doğru ilerlediğimizde yenilenen tampon, egzoz çıkışları ve LED arka arka farlar dikkat çekiyor. Yandan bakıldığında dikkat çeken tek yenilik kapı eşiklerindeki derin kırışıklıklar.

 

İç mekanda 2020 Audi A5 Sportback güncellenen multimedya sistemi, yeni materyaller, yeni güvenlik ve bağlantı özellikleriyle sunuluyor. Motor seçenekleriyle ilgili henüz bilgi yok ancak bazı yenilikler olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Güncellenen Audi A5 Sportback modelinin A4’den bir süre sonra, bu yılın sonları ya da 2020’nin başında gelmesi bekleniyor.

Son Güncelleme : 21 Şubat 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo