2020 Hyundai Sonata’ya ilk bakış

Ototeknikveri     24 Şubat 2019 11:08

Yeni Hyundai Sonata’nın fabrikada çekildiği düşünülen bazı fotoğrafları internete sızdırıldı. Fotoğraflar çok net görüntü sunmasa da, otomobilin ön ve arka kısımlarını ve içini ilk kez kamuflajsız görmemizi sağlıyor.

2020 Hyundai Sonata’ya ilk bakış

Tasarımıyla oldukça ses getirmesi beklenen 2020 Sonata’nın önceki nesilden daha agresif ve özgün bir stile sahip olduğu görülüyor. Yeni modelin bazı stil özelliklerinin geçen yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan “Le Fil Rouge” konseptiyle benzerliği de dikkat çekiyor. Arka kısımdaysa, özellikle farlarda bir Honda Civic sedan havası seziliyor.

 

Fotoğrafta orta konsol dışında pek detay göremesek de, yeni Sonata’nın iç mekanı daha yüksek kalite ve lüks bir ortam sunacak.

Peki ya motorlar?

2020 Sonata’nın Kuzey Amerika’da mevcut modelin 245 hp 2.0 litre turboşarjlı dört silindirli motoru, 185 hp gücündeki 2.4 litre doğal emişli motor, 193 hp 2.0 litre hibrit ve 202 hp plug-in hibrit seçenekleriyle sunulması bekleniyor. Öte yandan, bu detaylar henüz netleşmiş değil ve firmadan farklı açıklamalar gelebilir.

 

Hyundai’nin yeni Sonata için bir N versiyonu hazırlayacağı ve bunda yeni 2.5 litre turbo motorun bulunacağı da söylentiler arasında. Böyle bir seçenek için yeterli piyasa olup olmadığı tartışılır, bize göre şasi özellikleri ve görsel bakımdan yenilikler içeren bir N Line versiyonu daha yüksek bir ihtimal.

New York’ta tanıtılacak

Yeni Hyundai Sonata’nın resmi fotoğraflarının bir kaç hafta içinde ortaya çıkması, Kuzey Amerika versiyonunun ise Nisan ayında New York Auto Show’da tanıtılması bekleniyor.

Hyundai’nin bu yıl Cenevre’ye gelmeyeceği göz önüne alınırsa, yeni modelin Avrupa versiyonu da sonbaharda Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılabilir.

Son Güncelleme : 24 Şubat 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo