Rolls-Royce, Elektrikli Otomobiller için Teknoloji ve Altyapı Geliştirilinceye Kadar Bekleyecek

Ototeknikveri     03 Mart 2019 11:45

Rolls-Royce müşterileri tarafından talep edilen sessiz ve yumuşak sürüş, otomobil üreticisinin tamamen elektrikli bir model geliştirmek ve satmak için acele edeceğini düşünmenize neden olabilir. Ancak, genel müdür Torsten Muller-Otvos'a göre, firma böyle bir aracı piyasaya sürmek için acele etmiyor.

Rolls-Royce, Elektrikli Otomobiller için Teknoloji ve Altyapı Geliştirilinceye Kadar Bekleyecek

Avustralya’daki bir etkinlikte Car Advice ile yaptığı bir röportaj sırasında Muller-Otvos, Rolls-Royce’un sonunda emisyon düzenlemelerine uymak için bir elektrikli otomobil geliştirmek zorunda kalacağını ancak teknolojinin gelişmesine kadar bekleyeceklerini söyledi.

 

Muller-Otvos röportajda şunları ifade etti:

 

“Dört yıldan kısa bir süre önce, tamamen elektrikli bir Phantom yaptık ve müşteriler bunun harika olduğunu söylerken, birçoğu zaten sunduğumuz V12 motorla arasında kalite ve performans açısından bir fark görmedi. En son Phantom 8'de yeni bir V12 motorumuz var ve daha da sessiz çalışıyor.

 

Şöyle diyeyim, Rolls-Royce önümüzdeki on yılda ilk tam elektrikli otomobilini üretecek, bu o kadar da uzakta değil. Bunun üzerinde çalışıyoruz, ancak hem evde hem de kamusal alanlarda şarj altyapısının geliştirilmesi için daha kat edilecek çok yol var.”

Rolls-Royce son yıllarda elektrifikasyon planları konusunda şaşırtıcı bir şekilde açıktı. Neredeyse tüm büyük otomobil markaları, tamamen elektrikli taşıtlara geçiş sürecinde hibrit modeller geliştirirken, İngiliz lüks otomobil üreticisi, hibrit otomobil yapmaya ilgi duymadığını zaten belirtmişti. Bunun yerine, firma doğrudan içten yanmalı motorlardan elektrikli motorlara atlayacak.

Son Güncelleme : 04 Mart 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo