Tesla zam yaptı!

Ototeknikveri     12 Mart 2019 11:20

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, daha önce mağazalarını kapatacağını açıklamıştı. Firma bu kez mağazalarının yarısını açık bırakacağını, ayrıca 18 Marttan itibaren otomobil fiyatlarını yüzde 3.0 artıracağını duyurdu.

Tesla zam yaptı!

Tesla'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada "Önemli ölçüde birçok mağazanın açık tutulma kararının ardından Tesla küresel olarak araç fiyatlarını yüzde 3.0 yükseltmek durumunda kaldı. Bir diğer deyişle, ilk duyurumuzun yarısı kadar mağaza kapatacağız fakat bu durumda masraf tutarları da planlananın yarısı kadar olacak." denildi.

 

Tesla'nın açıklamasında, en ucuz aracı olan Model 3'ün 35 bin dolardan satılmaya devam edeceğini, ancak, Model 3'ün diğer versiyonları, Model S ve Model X fiyatında artış olacağının altı çizildi.

 

Ayrıca firma çoğu satışın internet üzerinden yapılacağını fakat bazı mağazaların müşterilere telefonlarından birkaç dakika içinde nasıl Tesla sipariş edebileceklerinin gösterilmesi amacıyla açık kalacağını belirtti. Müşterilerin test sürüşlerine çıkabileceği ve satın alımın hemen sonrasında araçlarını almak isteyen müşteriler için depoda az miktarda aracın bulundurulacağı vurgulandı.

Son Güncelleme : 13 Mart 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo