Audi, Şangay ve Frankfurt'ta İnovatif Elektrikli Konseptlerini Tanıtacak

Ototeknikveri     13 Mart 2019 11:28

Audi, bu yıl birçok otomobil fuarında tanıtılacak iki fütüristik konsept otomobil hazırladı.

Audi, Şangay ve Frankfurt'ta İnovatif Elektrikli Konseptlerini Tanıtacak

Cenevre Otomobil Fuarı'nda Q4 e-tron konseptini tanıttıktan kısa bir süre sonra Audi tasarım patronu Marc Lichte, Autocar'a Şangay Otomobil Fuarı ve Frankfurt Otomobil Fuarı için yeni birer konsept hazırladıklarını söyledi.

 

Lichte, “Q4 e-tron gibi konsept araçlarımız neredeyse üretime hazır, bir de Aicon gibi zamanının 10 ya da 15 yıl ilerisinde konseptlerimiz var.  Bunların biri Şangay'da diğeri Frankfurt'ta olacak.” dedi.

 

Lichte, Frankfurt'a gidecek konsept otomobille ilgili hiçbir ayrıntı vermedi, ancak Şangay modelinin "önümüzdeki 10 yıl içinde göreceğimiz pilli elektrikli araçlar için bir vizyon oluşturacağını" söyledi. Yönetici ayrıca, bu konseptin “Audi'nin tasarımda atacağı yeni adımları gösterdiğini” belirtti.

Audi'nin Şangay konsepti, aracın 4. seviye otonom sürüşe sahip olması sayesinde eşsiz bir iç tasarım sunacak.

 

Lichte bununla ilgili “Bugün, 3. seviye otonomiden bahsediyoruz, ama bu arabada 4. seviye olacak ve bu iç mekanı çok değiştirecek. Bu araba size direksiyon simidi olmayan ya da onu farklı şekillerde kullanan bir aracın nasıl görünebileceği hakkında fikir verecek.” dedi.

 

Audi elektrikli otomobiller için oldukça hevesli. Şirket, geçen yıl ilk tam elektrikli otomobili e-tron'u inşa etmeye başladı. Şirket o zamandan beri bir e-tron Sportback versiyonunun da gündemde olduğunu onayladı. Ek olarak, e-tron GT sedan ve Q4 e-tron'un üretim versiyonu da fabrikada montaj hattına doğru ilerliyor.

Son Güncelleme : 13 Mart 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo