Porsche'nin BMW X6 Rakibi Cayenne Coupe Bu Yıl Geliyor

Ototeknikveri     13 Mart 2019 11:38

Volkswagen Grubu, uzun zamandır beklenen Porsche Cayenne Coupe'nin bu yıl piyasaya çıkacağını doğruladı.

Porsche'nin BMW X6 Rakibi Cayenne Coupe Bu Yıl Geliyor

Şirketin 2019 Yıllık Medya Konferansı sırasında, Cayenne Coupe'nin bu yıl piyasaya sürülecek yeni VW Grubu ürünlerinden biri olacağını gösteren bir slayt sunuldu. Otomobil üreticisi tam olarak şık Cayenne’in yıl içinde tam olarak ne zaman piyasaya çıkacağını söylemedi ancak muhtemelen çok beklemeyeceğiz.

 

Geçtiğimiz hafta, Porsche İngiltere genel müdürü Marcus Eckermann, yeni Cayenne Coupe'nin bu ay Avrupa'da tanıtılacağını, sonbaharda ise satışa çıkacağını söylemişti. Bu eğer doğruysa, yeni Cayenne Coupe'yi her an görebiliriz.

 

Aracın adından da anlaşılacağı gibi, normal Porsche Cayenne'nin biraz sportif görünümlü bir versiyonu. Casus fotoğrafçılar, son aylarda pek çok kez coupe-SUV'y testlerde görüntülediler. Diğer Cayenne modelleriyle bu otomobil arasındaki stil farklı daha çok eğimli arka camla sınırlı. Cayenne Coupe ayrıca bagaj kapağının ortası yerine arka tamponun ortasına daha yakın bir plaka yuvasına sahip.

 

Porsche'nin Cayenne Coupe'yi standart model ile aynı konfigürasyonlarda sunması bekleniyor. Sonuç olarak, en üst seviye model 4.0 litrelik çift turbo V8'den güç almaya devam edecek. Porsche Cayenne Coupe Turbo adı verilen bu versiyon 550 hp güç çıkışı ve 768 Nm tork üretecek.

Son Güncelleme : 13 Mart 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo