"Volkswagen ve Ford iyi uyum sağladı"

Ototeknikveri     14 Mart 2019 11:24

VW ile Ford arasındaki ortaklıkla ilgili görüşmeler halen devam etmekte, ancak ABD'li otomobil üreticisinin yöneticisi Bill Ford iyi bir ilerleme kaydettiklerini söyledi.

"Volkswagen ve Ford iyi uyum sağladı"

İki firmanın elektrikli otomobilleri ve otonom teknolojileri içeren daha derin bir ortaklık olasılığı devam ediyor.

 

Bill Ford, Houston'daki CERAWeek enerji konferansında “Coğrafi olarak ve ürün yelpazesi doğrultusunda, gerçekten iyi uyuyoruz.  “İkimiz de aynı gerçeğe ulaştık, bilançolarımız ne kadar büyük olursa olsun, hiçbir şirket bunu tek başına yapamaz.”

 

Yönetici, şimdiye kadar ticari araçların ortak üretimini içeren iki otomotiv devi arasındaki ortaklığın genişletilmesinde ümit verici bir ilerleme olduğunu ekledi. İki şirketin Ford'un otonom sürüş ortağı Argo AI'ye yatırım yapacak VW için bir çerçeve oluşturdukları belirtiliyor.

 

Ayrıca, VW CEO'su Herbert Diess, otonom araçları mevcut ortaklıklarına dahil edecek şekilde Ford ile “çok iyi görüşmelerde” bulunduklarını söyledi. Diess, Ford'un elektrikli otomobillere özel MEB platformunu kullanmayı düşündüğünü de belirtti.

 

Ford'un yönetim kurulu başkanı Bill Ford, görüşmeler iyi bir anlaşma ile sonuçlandırılırsa, firmanın elektrikli ve otonom otomobillerin kentsel trafik ve kirlilik gibi sorunları çözeceği bir gelecek için hazırlanmasında yardımcı olabileceğini söyledi.

 

Bill Ford, “Ford'un en az 100 yıl daha var olmasını isterim ve bu gerçekleşecekse, bu sorunların bazılarını çözmeye çalışmak için gerçekten yeni yönlere dalmamız gerektiği açık. Bu zor çünkü mevcut iş modelimiz, bu değişimin çoğunu finanse eden tüm kazanç ve nakit akışını sağlamak durumunda. Bu yüzden ikisini de gerçekten iyi yapmak zorundayız. Bugün insanların istediği harika araba ve ticari araçları yapmazsak yarınımız olmaz." dedi. 

Son Güncelleme : 14 Mart 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo