Volkswagen 8 Mayıs'ta ID Hatchback'i Ön Siparişe Açacak

Ototeknikveri     14 Mart 2019 11:43

Volkswagen, 8 Mayıs'ta yeni ID hatchback için ön siparişleri kabul etmeye başlayacak.

Volkswagen 8 Mayıs'ta ID Hatchback'i Ön Siparişe Açacak

Şirketin satıştan sorumlu yönetim kurulu üyesi Jurgen Stackmann, 13 Mart'ta otomobil üreticisinin Yıllık Medya Konferansında duyuru yaptı.

 

Stackmann “Bu yolculuğun ilk aşaması 8 Mayıs'ta başlayacak. Ön siparişler alınacak,  ilk ID sahipleri arasında olmak isteyen müşteriler, kendileri için üretim yapılmasını güvence altına almak için peşinat yatıracak." dedi.

 

Stackmann Frankfurt Motor Show'daki lansmandan önce ilk partinin tamamen satılmış olacağını düşündüklerini belirtti. 

 

Tamamıyla elektrikli hatchback, 2019 yılının Kasım ayında üretim hattına girecek ve 2020'nin başlarında dünyanın dört bir yanındaki bayilerde yerini alacak. 

 

ID hatchback kendisini takip edecek tüm ID modellerinin kullanacağı MEB modüler elektrikli platform tarafından destekleniyor.

 

Giriş seviyesi versiyonlarda yaklaşık 331 km menzil sunan bir pil takımı bulunması bekleniyor. Çok sayıda orta seviye model de beklenirken, en üst versiyon 500 km civarında menzile ulaşacak.

 

Volkswagen, ID hatchback'inin “modern bir Golf dizel” ile aynı fiyatta olacağını zaten açıkladı ancak bununla 27.170 dolarlık giriş seviyesi Golf dizel mi yoksa 39.320 dolarlık en üst donanım seviyesi mi kast ediliyor, bu henüz belli değil.

Son Güncelleme : 14 Mart 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo