BMW ve Daimler, Elektrikli Araç Platformlarını Birlikte Geliştirmek İçin Görüşüyor

Ototeknikveri     15 Mart 2019 10:37

BMW ve Daimler, maliyet tasarrufu amacıyla elektrikli araç platformları için birlikte çalışmayı düşünüyor.

BMW ve Daimler, Elektrikli Araç Platformlarını Birlikte Geliştirmek İçin Görüşüyor

Alman yayınları Sueddeutsche Zeitung ve Auto Bild, iki otomobil üreticisinin kompakt ve orta büyüklükteki otomobiller için mühendislik maliyetlerini paylaşma konusunda görüşmelerde bulunduğunu iddia ediyor. Bu araçların tamamen elektrikli olacakları iddia edilmekle birlikte, hibrit sistemle gelme olasılıkları da var.

 

Autobild, ortaklığın her bir firmaya yedi yıldan uzun bir süre boyunca 7.91 milyar dolar tasarruf sağlayacağını iddia ediyor. Ortak platform projesine daha büyük araçlar dahil edildiğinde bu tasarruflar daha da yüksek olabilir.

 

Ancak, görüşmelerin halen erken aşamada olduğu ve planların değişmesinin muhtemel olduğu bildiriliyor.

BMW'nin finans yöneticisi geçen yılın sonlarında şirketin Daimler ile daha geniş bir işbirliğine açık olduğunu doğruladı, ancak her iki şirket için de faydalı olacak ortak araç platformları alanında fırsatları tespit etmenin zor olduğunu belirtti.

 

BMW ve Daimler şimdilik haberler hakkında yorumda bulunmuyor, ancak ortaklık görüşmelerinin otonom araçlar gibi şeyleri de içerdiğini belirtiyorlar.

 

Bu ayın başlarında, iki Alman firması sürücüsüz araçlar için bir endüstri standardı belirlemeye çalıştıklarını, bu nedenle önümüzdeki aylarda bir dizi komite oluşturacaklarını ve gelişmiş sürücü destek sistemleri ile otonom teknolojiler konusunda potansiyel tedarikçiler arayacaklarını açıklamıştı.

Son Güncelleme : 16 Mart 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo