Yeni Cupra Leon, 2020'de 242 HP Plug-In Hibrit Sistemle Geliyor

Ototeknikveri     08 Nisan 2019 11:08

Yeni Cupra Leon performans modeli plug-in hibrit sisteme sahip olacak.

Yeni Cupra Leon, 2020'de 242 HP Plug-In Hibrit Sistemle Geliyor

Seat gelecek yıl yeni nesil Leon'u tanıtacak ve yalnızca standart modellerin değil aynı zamanda Cupra modelinin de plug-in hibrit olarak satışa sunulacağını doğruladı.

 

Seat CEO'su Luca de Meo, “2020 yılında, yeni nesil Leon beş kapılı ve ST (station) versiyonlarında piyasaya sürülecek” dedi.

 

Yönetici, “Otomobil 245 PS'ye kadar güç çıkışı ve 50g / km'den daha az CO2 emisyonu üretecek bir hibrit güç aktarma organına sahip olacak. 2020 sona ermeden her ikisi de hibrit versiyonlu Cupra Leon ve Cupra Leon ST gelecek.” diye konuştu.

Hem yüksek performanslı hem tasarruflu bir Cupra modeli

Cupra patronu Wayne Griffiths, de Meo tarafından telaffuz edilen 245 PS (242 hp) güç çıkışının, standart Seat modeller yerine, yeni plug-in hibrit Cupra Leon'da sunulacağını belirtti. Bu, en yeni Cupra modelinin, yeni tanıtılan Seat Cupra Formentor konseptiyle tam olarak aynı güç çıkışına sahip olacağı, ancak bunun mevcut modeldeki 296 hp rakamından daha az olacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, hibrit olmayan daha güçlü bir versiyon da sunulabilir.

 

Dördüncü nesil Seat Leon, güncellenmiş MQB platformuna dayanacak ve en az bir plug-in hibrit versiyonla 50 km elektrikli sürüş mesafesi sunacak.

Stil perspektifinden bakıldığında casus fotoğrafçılar son çekimleriyle yeni Leon'un Tarraco SUV ile bazı stil ipuçlarını paylaşacağını gösterdi. İçeride hatchback, havadan güncellemeleri destekleyen bir multimedya sistemiyle donatılmış ilk VW Group aracı olacak.

Son Güncelleme : 09 Nisan 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo