Toyota La Coupe Prototipi Gerçek Ve Gerçekten Garip

Ototeknikveri     14 Nisan 2019 11:49

Geçenlerde gizemli bir Toyota coupe'nin patent fotoğraflarına rastladık ve görünüşe göre bu model hayata geçirilecek.

Toyota La Coupe Prototipi Gerçek Ve Gerçekten Garip

SupraMKV forumlarının üyeleri tarafından farkedildiği ve Carscoops okuyucusu TXSupra11 tarafından aktarıldığı gibi, gizemli modele La Coupe adı verildi ve sadece birkaç hafta önce Japonya Naoshima'da sergilendi. Ancak, geçen Ekim ayında arabanın Ginza Sony Park'ta olduğunu gösteren tweetleri bulduğumuzdan, araba bundan daha önceye dayanıyor görünüyor.

 

Daha önce bu modelden hiç haber almadığımızdan bu biraz garip ve Google aramaları bunun hakkında hiçbir şey göstermiyor. Çeşitli kaynaklardan soruşturulduğunda bile bu konuda kesin bir kanıya varılamıyor.

Araba hakkında çok az şey biliniyor olsa da, sevimli bir yüzü olan iki kapılı bir coupe konsepti olduğu görülüyor. Ayrıca otomobil şık gündüz farlarıyla çevrili kendine özgü farlara sahip.

Ön dudak spoyleri ve mavi desenli Toyota logosu da dikkat çekiyor. Toyota, bu logoyu hibrit modellerde kullanıyor, bu nedenle konseptin çevre dostu bir güç aktarma sistemi olduğunu gösteriyor.

Konseptin ön yarısı geleneksel olsa da, arkası oldukça benzersiz. Arkada bagaj kapağı ve stop lambalarının yanı sıra genişletilmiş gövde panellerini ve eğimli arka camın içine doğru yönelen kontrast siyah renkteki tavanı görüyoruz.

İç mekandan sadece bir kaç fotoğrafa rastladık, bunlar modelin iki dairesel dijital ekranı olduğunu gösteriyor. Biri geçerli hızı ve yakıt seviyesini, diğeri mevcut vites ve pilin şarj seviyesini gösteriyor.

Toyota'dan konseptle ilgili daha fazla ayrıntı gelmesi bekleniyor.

Son Güncelleme : 15 Nisan 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo