OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu: "Zor zamanlarda gelen bu destek bize ümit oldu"

Ototeknikveri     02 Mayıs 2019 06:45

OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu hurda teşviğinde ÖTV matrahlarının 1 Mayıs 2019 tarihinde güncellenmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu: "Zor zamanlarda gelen bu destek bize ümit oldu"

"Sektörümüzün içinden geçtiği zor dönemde yapılan bu destek bizlere ümit olmaya devam ediyor." diyerek düzenlemeden memnuniyetini dile getiren Şahsuvaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Sektör dernekleri ile beraber Gelir İdaresi Başkanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde sürekli dile getirdiğimiz hurda işlemlerindeki matrahların ÖTV ile eşitlenmesi talebimizin 1 Mayıs itibarı ile başlaması çok önemliydi. 

 

Bu yılın ilk dört ayında bir önceki yıla göre %50’ye yakın kayıp yaşamış olan otomotiv sektörü bu desteklere çok ihtiyaç duymakta. 

 

Tamamen yerli ve milli sermaye sahibi yetkili satıcılarımız şirketlerini ayakta tutmakta oldukça zorlanmaktalar, ancak hem ÖTV-KDV desteği hem de hurda teşvikinin devam ediyor olması otomotiv yetkili satıcılarımız için hayati öneme sahip. 

 

Sektörümüz ihracatı ve istihdamı ile son derece kritik bir öneme sahip, amacımız sektör oyuncularının ayakta kalarak bu dönemi atlatabilmeleri. İnanıyoruz ki yılın ilerleyen dönemlerinde yeni destekler ile satışlar artacak ve yıl beklentilerin üzerinde bir rakam ile kapanacaktır.

 

Hükümetimizin desteği ve Gelir İdaresi Başkanlığımızın değerli Bürokratlarımızın kaleme aldığı tüm bu destekler için tüm taraflara meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum."

Son Güncelleme : 02 Mayıs 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo