Kia Telluride Pickup Başarılı Olur mu? Kesinlikle!

Ototeknikveri     05 Mayıs 2019 11:55

Kia Telluride oldukça iyi bir SUV ancak Koreli firma bu modeli bir pickup kamyonete dönüştürseydi nasıl görünürdü? Oldukça iyi göründüğünü söyleyebiliriz.

Kia Telluride Pickup Başarılı Olur mu? Kesinlikle!

Kia Telluride Forumları’ndan gelen çizimler Honda Ridgeline gibi benzerleriyle yarışabilecek bir kamyonet gösteriyor. Telluride’i temel alması sayesinde Kia SUV’nin motorunu ve pek çok mekanik bileşenini kullanabilir.

 

Elbette üçüncü koltuk sırası yükleme alanı için feda edilecek. Çizimlerdeki yükleme alanı biraz küçük görünüyor ve fazla müşteri çekecek kadar iyi bir kapasiteye sahip olmayabilir. Öte yandan, bu model gerçeğe dönüştürülseydi Kia daha büyük bir yükleme alanına yer verebilirdi.

 

Gerçek Telluride 291 hp güç çıkışı ve 355 Nm torka sahip 3.8 litre V6 motorla geliyor. Bu da üç koltuk sırasına sahip büyük SUV’ye yeterli geliyor.

 

Elbette en önemli soru Kia’nın bu kamyoneti yapmayı düşünüp düşünmeyeceği. Hyundai’nin Santa Cruz konseptiyle böyle bir planı olduğunu biliyoruz. Kia da bir pickup üretmeye sıcak baktığını daha önce belirtmişti. Kia’nın pickup modeli belki Renault Alaskan, Mercedes-Benz X-Serisi ve Mitsubishi L200 gibi araçlarla rekabet edebilir. Yine de firmanın şu an SUV ve sedan araçlara odaklandığı görülüyor.

Son Güncelleme : 06 Mayıs 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo