Kia Gençleri Hedefleyen Yeni Küçük SUV’sinden Çizimler Yayınladı

Ototeknikveri     14 Mayıs 2019 10:45

Kia önümüzdeki aylarda tanıtılacak yeni küçük SUV’sinden iki çizim yayınladı.

Kia Gençleri Hedefleyen Yeni Küçük SUV’sinden Çizimler Yayınladı

Güney Koreli otomobil üreticisi aracın 2019 Kia SP Signature konseptinden esinlenen bir tasarımı olacağını, milenyum neslinin tercihlerini ve ihtiyaçlarını yansıtacağını söylüyor.

 

Çizimler de aracın iki ay önce Hindistan’da tanıtılan SP Signature ile oldukça benzer göründüğünü ortaya koyuyor. Önde bir çift şık far estetik bir biçimde büyük ızgaraya doğru akıyor. Ayrıca tamponun alt kısmına dahil edilmiş dikey lambalar da var.

Arkaya doğru döndüğümüzde agresif görünümlü tampon ve aynı stilde egzoz çıkışları, şık arka lambalar ve kırmızı reflektörler dikkat çekiyor.

 

Kia’nın stil yöneticisi Byung Chul Juh, otomobili “Her yerde kendini belli eden ve dikkat çeken, ayrıca şehire ve taşraya uyum sağlayabilen bir otomobil yarattık. Güçlü ve sportif tasarım genç müşterilerin beğeneceği pek çok özellik ve teknolojiyle biraraya geliyor. Yeni küçük SUV, piyasada kendi sınıfındaki hiç bir aracın sunamayacağı farklı bir konumda.” diye tanımladı.

 

Henüz yeni modelle ilgili sınırlı bilgi var ancak otomobilin Hyundai Venue kadar küçük olmayacağı düşünülüyor. Kia aracın satışlarının Kore’de 2019’un ikinci yarısında başlayacağını belirtiyor. Ardından yeni SUV diğer piyasalara da açılacak.

Son Güncelleme : 15 Mayıs 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo