2020 Hyundai i10 Şehir Otomobili’ne Büyük Değişiklikler Geliyor

Ototeknikveri     16 Haziran 2019 05:13

Hyundai son yıllarda Avrupa’da SUV serisini yenilemeye odaklanmış ve diğer modellerini biraz ihmal etmişti.

2020 Hyundai i10 Şehir Otomobili’ne Büyük Değişiklikler Geliyor

Aslında son üç yılda çıkan yeni modeller sadece i30 ve Ioniq oldu ve diğer modeller güncellemeyle yetindi. Koreli otomobil üreticisi şimdi yeni Hyundai i10 şehir otomobilini hazırlıyor ve otomobil İspanya’nın güneyinde testlerde görüntülendi.

 

Hyundai i10 prototipleri kış aylarında da görüntülenmişti ancak son fotoğraflardaki otomobil daha farklı görünüyor. Fotoğrafçılara göre bu yeni prototipler Avrupa piyasaları için, daha önce görüntülenenler ise Hindistan için düzenlenmiş.

 

Tamamen kamuflajlı olsa da 2020 Hyundai i10, Hindistan versiyonu prototipten daha modern ve daha sportif görünüyor. Otomobil aynı zamanda Avrupa’da satışı devam eden modelden daha alçak ve daha geniş görünüyor. Daha atletik duruş bal peteği desenli dev altıgen ön panjurla pekişiyor.

 

Arka kısım ve iç mekan şimdilik gizemini koruyor. Arkada siyah bir kamuflaj görülürken, içeride de direksiyonun sağda olduğu anlaşılıyor.

 

Motor seçenekleri hakkında da henüz bilgi az ancak Hyundai üç ve dört silindirli benzinli motorlara yer verebilir. Bunlar arasında i30 modelinden 1.0 T-GDI turboşarjlı üç silindirli 120 PS (118 PS) motor güçlü bir aday.

 

Üçüncü nesil Hyundai i10 Avrupa’da bu yılın sonuna doğru ya da 2020’nin başlarında çıkacak.

Son Güncelleme : 17 Haziran 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo