Hyundai Kazalardan Sonra Yetkilileri Bilgilendirmek İçin Yapay Zeka Kullanacak

Ototeknikveri     16 Haziran 2019 11:18

Hyundai İsrailli start-up MDGo ile yeni nesil güvenlik sistemleri geliştirmek için ortaklık kurdu.

Hyundai Kazalardan Sonra Yetkilileri Bilgilendirmek İçin Yapay Zeka Kullanacak

MDGo’nun akıllı yaralı analiz sistemi Hyundai otomobillere getirilecek. Bu sistem karmaşık bir yapay zeka algoritması kullanıyor, kaza durumunda gerekli taramaları yaparak olası yaralanmalar hakkında acil durum hizmetlerini ve hastaneleri anında bilgilendiriyor.

 

Hyundai’nin Başkanı ve İnovasyon Yöneticisi Youngcho Chi, yeni sistem hakkında “MDGo sıra dışı yapay zeka analiz teknolojisini sürücü güvenliği için kullanıyor. Bu teknolojiyle acil tıp hizmetlerinde önemli gelişme olacak. Uzun vadeli hedefimiz yeni teknolojiyle gerçek zamanlı fiziksel izleme kullanarak yolcu deneyiminde inovasyonlar sağlamak.” dedi.

 

İsrailli firmanın sistemi o kadar hızlı çalışıyor ki kazanın gerçekleştiği ilk yedi saniye içinde acil servislere potansiyel yaralanmaların detaylı analizi gönderiliyor. Ek olarak, MDGo’nun teknolojisi sürekli öğrenmeye devam ediyor ve farklı kaza senaryoları hakkında kendisini geliştiriyor.

Araca yerleştirilen çeşitli sensörler yolcular ve sürücünün kan basıncını, kalp atışlarını ve bilişsel fonksiyonlarını izleyecek.

 

Hyundai MDGo ile geliştirilecek güvenlik sistemlerinin ne zaman piyasaya çıkacağını söylemedi ancak ileride bu teknolojiler kullanılmaya başlandığında kazalardaki kayıpları önlemekte ciddi katkıları olabilir.

Son Güncelleme : 17 Haziran 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo