Lexus Gelecek Yıl Yeni Otonom Teknolojisini Çıkartacak

Ototeknikveri     17 Temmuz 2019 10:48

Lexus, gelecekteki ürün yelpazesini genişletmek için hazırladığı çeşitli projelerin detaylarını paylaştı.

Lexus Gelecek Yıl Yeni Otonom Teknolojisini Çıkartacak

Lexus'un 30'uncu yıldönümünün kutlandığı bir etkinlik sırasında, firma yetkilileri gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladıkları yeni otonom sürüş sistemi üzerinde çalıştıklarını açıkladılar.

 

Automobile Magazine'e göre, Lexus'un ikinci seviye otonom sürüş sistemi “otoban girişinden çıkışına kadar" çalışmak üzere tasarlanacak ve muhtemelen otomatik bir şerit değiştirme ve / veya geçiş özelliği içerecek. Otomobil üreticisi, bu sistemleri Japonya genelindeki yollarda kapsamlı bir şekilde test ediyor ve müşterilerinin kullanımına sunmaya neredeyse hazır.

 

Otonom teknolojilerle ilgili açıklamalarına ek olarak, otomobil üreticisinin yetkilileri, modellerinin gerçek zamanlı trafik bilgisi için ortak bir veri merkezi ile iletişim kurabileceği bir bağlantı sistemi üzerinde de çalıştıklarını açıkladı.

 

Lexus ayrıca, yeni çıkacak tüm modellerinin elektrikli, hibrit, plug-in ya da yakıt hücreli olacağını ve geleneksel motorları terk edeceğini belirtti. Bu güç aktarım seçenekleri piyasalara göre özelleştirilecek.

 

Japon lüks otomobil üreticisinin sürücü destek sistemleri Cadillac, Mercedes-Benz veya diğerleri kadar ilgi görmese de, birçok model için radar hız denetimi ve şerit tutma yardımı gibi işlevler sunarak rahat bir yolculuk deneyimine katkı sağlıyor. Bununla birlikte, sektörde otonom teknolojilere geçiş için bir baskı var, bu tür sistemler artık uygun fiyatlı otomobillerde bile yaygınlaşıyor ve bu da şirketin hazırlıklarını hızlandırmasına neden oluyor.

Son Güncelleme : 18 Temmuz 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo