Renault, Nijerya'da Uygun Fiyatlı Modeller Üretip Satacak

Ototeknikveri     18 Temmuz 2019 10:59

Renault, Nijerya'da toplam dört uygun fiyatlı model üretmek ve dağıtmak için Coscharis Grubu ile iş birliği yapıyor.

Renault, Nijerya'da Uygun Fiyatlı Modeller Üretip Satacak

Renault Logan ve Duster modelleri, Ekim ayından itibaren Lagos'ta bulunan Coscharis tesisinde inşa edilecek, Kwid ve Oroch pickup ise Brezilya'dan ithal edilecek. Dört modelin tamamı, Nijerya'da faaliyet gösteren Coscharis Motors satış ağı aracılığıyla dağıtılacak.

 

Renault yöneticisi Fabrice Cambolive, “200 milyondan fazla nüfusa sahip olan Nijerya, Renault'nun varlığını genişleteceği stratejik bir Afrika ülkesidir. Coscharis Grubu, araç montajı ve dağıtımında tanınmış bir oyuncudur. Uzmanlıkları ve yerel ihtiyaçlara uyarlanan ürünlerimiz sayesinde Nijerya'daki müşterilerin talebine anında cevap verebileceğiz.” dedi.

 

Şu anda, Renault Afrika'da % 18 pazar payına sahip bir lider. Grup geçen yıl kıtada 216.000'den fazla araba sattı. Satışların çoğu Fas, Cezayir, Güney Afrika ve Mısır'da gerçekleşti. Şimdi, otomobil üreticisinin ana hedeflerinden biri, Nijerya gibi ülkelerde ortaya çıkan yeni orta sınıfın taleplerine cevap vermek.

 

Coscharis Group başkanı ve CEO'su Dr. Cosmas Maduka, Renault ile kurulan ortaklıkla ilgili “Ünlü ve büyük marka Renault'nun güvenini kazanmaktan mutluluk duyuyoruz, Renault onları Nijerya'da temsil etmemizi istedi. Bu dönüm noktası, organizasyonumuzun evriminde ve güçlenmesinde çok önemli bir yere sahip. Bu sayede saygın ve sadık müşterilerimize daha çok ve daha kaliteli seçenek sunabileceğiz.” diye konuştu.

Son Güncelleme : 22 Temmuz 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo