Mars'ta Bile Sürülebilir: Land Rover Back Packer Konsepti

Ototeknikveri     21 Temmuz 2019 08:24

Land Rover, piyasadaki en yetenekli arazi araçlarından bazılarını üretiyor, ancak Back Packer olarak adlandırılan bu konsept, bu araçların geleceğine kurgusal bir bakış sunuyor.

Mars'ta Bile Sürülebilir: Land Rover Back Packer Konsepti

Edwin Senger tarafından tasarlanan araç, mükemmel yollarda yapılacak yolculuklar için tasarlanmamış. Bunun yerine, araç en zorlu arazilerde sürmek ve dünyadaki en ıssız yerleri keşfetmek için yapılmış.

 

Açık havada sürüş deneyimi için Back Packer'in tavan mekanizması tamamen çıkartılabiliyor. Kayaların üzerinden geçerek veya çölleri aşarak geçen bir günün sonunda, kabinin üzerine çadır benzeri bir gölgelik yerleştirilip koltuklar katlanarak, iç mekan iki kişilik bir mobil çadır haline getirilebiliyor.

Araca ne tür bir güç aktarım sistemi olacağı henüz bilinmiyor, ancak kabinin altına gizlenmiş küçük bir elektrikli motorun aracın zorlu araziyi geçebilmesi için bol miktarda tork sağlamaya uygun olacağını düşünüyoruz. Konsept ayrıca güvenliği artırmak ve ıssız yerlerde delinme olasılığını ortadan kaldırmak için havasız lastikler içeriyor.

Şu an piyasada Back Packer ile benzer bir araç yok. Sadece Ariel Nomad benzer şekilde minimalist arazi yetenekleri sunuyor, ancak o da bu konseptin pratikliğinden yoksun. Gördüğümüz şeyi beğendik ancak böyle bir araç için çok fazla talep olacağını sanmıyoruz, dolayısıyla konsept hiç bir zaman üretime geçmeyebilir.

Son Güncelleme : 22 Temmuz 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo