Porsche Taycan'ın İçinden Yeni Görüntü

Ototeknikveri     20 Ağustos 2019 11:20

Porsche, yeni elektrikli modeli Taycan'ın çıkışı giderek yaklaşırken yeni fotoğraflar ve detaylar paylaşmaya devam ediyor.

Porsche Taycan'ın İçinden Yeni Görüntü

Son yayınlanan teaser otomobilin 992 kod adlı yeni nesil 911'den esinlenen konsolunu gösteriyor.

 

Sürücüler, oldukça beğenilen spor otomobilin yeni nesline neredeyse tamamen benzeyen bir direksiyon simidinin arkasına otururken, yeni fonksiyonlara, dijital gösterge grubuna ve diğer araçlara sahip bir multimedya sisteminin tadını çıkarabiliyorlar.

 

Porsche özellikle multimedya sistemine Apple Music'in entegrasyonunu vurguluyor. Taycan bu özelliği alan ilk üretim modeli oldu. Apple Music, abonelere reklamsız 50 milyon şarkıya erişim, binlerce çalma listesi ve 3 yıl araç içi internet verisiyle birlikte Beats 1 global livestream özelliği sunuyor. Müzik meraklılarına, “Her yolculukta benzersiz bir dinleme deneyimi için stüdyo kalitesinde ses” sözü veren Apple Digital Masters özellikli Burmester High-End Surround Ses Sistemi seyahati daha keyifli hale getiriyor.

Satış ve Pazarlamadan Sorunlu Yönetim Kurulu Üyesi Detlev von Platen, “Porsche ve Apple Music mükemmel bir şekilde uyuyor, ortak değerleri ve kullanıcı deneyimine, kaliteye, tasarıma ve yeniliğe yönelik aynı tutumu paylaşıyoruz. Elektrikli Taycan'dan başlayarak, yüksek performanslı spor otomobillerimizle yenilikçi dijital eğlence teknolojilerini bir araya getiriyoruz.” dedi.

 

Taycan, 4 Eylül'de tüm detaylarıyla ortaya çıkacak. Dört tekerlekten çekişli sürüş sistemine sahip model iki elektrikli motorla toplam 600 PS (592 hp / 441 kW) güç çıkışı sunuyor ve sadece 3.5 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza çıkıyor. Otomobil 90 kWh kapasiteli lityum iyon pille 500 km elektrikli sürüş mesafesi sunuyor.

Son Güncelleme : 21 Ağustos 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo