Ford, Mondeo Evos İsmini Tescilledi: Yeni Bir Model Mi Geliyor?

Ototeknikveri     20 Ağustos 2019 11:36

Ford ürün yelpazesini yenilemeye hazırlanıyor ve elektrikli otomobiller bu yenilenmeye öncülük edecek.

Ford, Mondeo Evos İsmini Tescilledi: Yeni Bir Model Mi Geliyor?

Öte yandan ABD'de Fusion, dünyanın geri kalanında Mondeo olarak bilinen model firmanın Amerika'da sedan modelleri sonlandırma kararı gereğince gelecek yıl kıtaya veda etmeye hazırlanıyor.

 

Bununla birlikte, Ford'un 15 Ağustos'ta Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda'da Mondeo Evos ismi için tescil başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Yani Amerika dışında yaşayanlar için bazı iyi haberler olabilir.

 

Başvuru dosyasına göre, tescillenen bu isim “motorlu kara taşıtları ve elektrikli araçlar ile bunların parçaları ve aksesuarları” için kullanılabilecek. Bu, Mondeo'nun dünyanın başka yerlerinde bir nesil daha yaşamaya devam edeceği anlamına mı geliyor? Eskisinden çok farklı bir crossover model ya da başka bir yenilik de olabilir. Veya, çoğu zaman olduğu gibi, firma böyle bir ürün sunmayacağı halde sadece başkalarının kullanmasını engellemek için bu ismi tescil ettirmiş olabilir.

İlginç bir şekilde, Ford sekiz yıl önce Evos ismini bir konsept otomobilde kullanmıştı. 2011 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sunulan konsept şirketin yeni küresel tasarım dilini yansıtıyordu. Otomobil iki kapılı coupe gövde stiline, martı kanadı tipi kapılara ve minimalist bir iç tasarıma sahipti. Önde spor koltuklar ve arkada iki bağımsız koltuk vardı.

Son Güncelleme : 21 Ağustos 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo