Mercedes-Benz EQC’ye Euro NCAP’ten 5 Yıldız

Ototeknikveri     08 Eylül 2019 10:13

Euro NCAP yedi yeni modeli test etti. Bunların arasında Mercedes-Benz EQC de yer aldı.

Mercedes-Benz EQC’ye Euro NCAP’ten 5 Yıldız

Elektrikli SUV testlerden en iyi not olan 5 yıldız aldı. Yetişkin ve Çocuk yolcu koruması %96 ve %90 olarak değerlendirilirken, yaya güvenliği ve güvenlik asistanları %75 başaraılı bulundu.

 

Mercedes’in bir modeli daha Avrupalı güvenlik uzmanları tarafından test edildi: ikinci nesil CLA. Sıfır emisyonlu SUV gibi, dört kapılı coupe de 5 yıldız aldı. Yetişkin ve Çocuk yolcu koruması %96 ve %91 başarılı bulunurken, yaya güvenliği ve güvenlik asistanları %75 aldı.

 

Audi ve BMW son testlerde yeni nesil A1 ve Z4 ile temsil edildi. Her iki model de 5 yıldızla başarılı bulundu. Yetişkin ve Çocuk yolcu korumasında A1 sırasıyla %95 ve %85 başarılı bulundu, yaya koruması ve güvenlik asistanları %73 ve %80 aldı. Z4 ise Yetişkin ve Çocuk yolcu korumasında %97 ve %87, yaya koruması ve güvenlik asistanlarında sırasıyla %91 ve %76 aldı.

 

Volkswagen Grubu’nun beş yıldızlı modeliyse Skoda Kamiq oldu. Yarı kompakt crossover Seat Arona ve Volkswagen T-Cross ile pek çok ortak noktayı paylaşıyor. Bu model Yetişkin ve Çocuk yolcu korumada sırasıyla %96 ve %85, yaya güvenliği ve güvenlik asistanlarında %80 ve %76 başarılı bulundu.

 

SsangYong’un ilk beş yıldızlı modeli dördüncü nesil Korando oldu. Kompakt SUV Yetişkin ve Yolcu korumada sırasıyla %88 ve %85 başarılı bulundu. Yaya güvenliği %68, güvenlik asistanları %74 not aldı. Euro NCAP otomobilin güvenlik asistanlarını başarılı buldu ve özellikle standart otomatik acil frene dikkat çekti.

 

Ford Focus da geçirdiği güncellemelerin ardından ikinci kez teste girdi, diğer modeller gibi beş yıldız aldı.

Son Güncelleme : 09 Eylül 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo