Volkswagen Manisa'ya mı Geliyor?

Ototeknikveri     16 Eylül 2019 10:00

Ticaret Bakanı Pekcan “Alman Ticaret Bakanlığından bilgileri aldık. Volkswagen, Türkiye lehine karar verdi. Kurulacak fabrikanın yeri bile belli, Manisa. Heyecanla bekliyoruz.” dedi.

Volkswagen Manisa'ya mı Geliyor?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye’ye fabrika kuracağı söylenen Volkswagen’in yatırımıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

CNN TÜRK’te canlı yayına katılan Bakan Pekcan, “Bu yatırım için Türkiye lehine kararın alındığı” bilgisini Alman Ticaret Bakanlığından öğrendiklerini, resmî açıklamayı heyecanla beklediklerini söyledi. Volkswagen’in yeni üretim üssü için Türkiye’ye olumlu baktığını aktaran Pekcan “Alman bakanlarımızla da konuştuk. Olumlu açıklamalarda bulundular. Yöresi bile belli, Manisa’da yapılacak. Finale çok yaklaştık. Ancak bu konu, Sanayi Bakanımızın çalışma alanı tabii... Otomotivde yedek parça da farklı konu. Burada da 100 milyon dolarlık yatırım gerekiyor” dedi.

 

Manisa, hem uluslararası limanlara hem de otomotiv yan sanayi tedarikçilerine yakınlığıyla Alman devine büyük avantajlar sunacak.

 

Hedeflerinin, katma değeri yüksek ihracatı artırmak olduğunu da vurgulayan Pekcan, aynı zamanda Brexit'ten en çok etkilenecek ülkelerden birinin de Türkiye olacağına dikkat çekti. Pekcan "Teknoloji ağırlıklı ihracatımızı da artırmak hedefimiz. Brexit’in ne olacağını kimse bilmiyor ama AB’den sonra en çok etkilenecek ülke biziz. Böyle bir ortamda ihracatı artırmaya çalışıyoruz. ABD ile tekstil, hazır giyim mobilya, otomotiv ve doğal taş sektörlerini seçtik. Uluslararası pazarlarda birbirimizin rakibi olmayacağız." diye konuştu.

Son Güncelleme : 17 Eylül 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo