2020 Ford Escape Değerlendirmesi

Ototeknikveri     17 Eylül 2019 10:07

Tepeden tırnağa yeniden tasarlanan 2020 Ford Escape yedi yıldır üretimde olan selefinin yerini aldı.

2020 Ford Escape Değerlendirmesi

Yeni SUV daha uzun, daha geniş ve daha alçak. İlk göze çarpan özelliğiyse tasarımı. Bazıları Focus’u andırdığını söylese de, otomobilin tasarımını yapan Andrew Bazinski BMW motosikletlerinden ilham aldığını belirtiyor. Bazinski ayrıca modeli “Baby Bronco”dan farklılaştırmak istemiş, bu da Ford’un kompakt SUV ailesinin daha heybetli bir üyesi olacak.

 

İç mekanda ön ve arkada yeterli alan var. Arkadaki kaydırılabilir koltuk daha fazla bacak mesafesine imkan verdiği gibi bagaj kapasitesini de artırabiliyor. Tüm koltuklar yerindeyken bagaj kapasitesi 949 – 1061 litre arasında. Arka koltuk katlandığıysa kapasite 1851 litre oluyor.

 

2020 Escape beş donanım seviyesiyle geliyor. Giriş seviyesi S için başlangıç fiyatı 24.885 dolar, bu da en uygun fiyatlı Toyota RAV4’den daha düşük. SE ve SE Sport Hybrid fiyatları ise 27.095 dolar ve 28.255 dolar. SEL versiyonu için fiyat 29.255 dolara çıkıyor. En üst seviye Titanium ise 33.400 dolar.

 

Tüm versiyonlarda oldukça yeterli standart donanım var. Giriş seviyesinde 8 inç SYNC 3 multimedya sistemi bulunuyor. SE Sport Hybrid ile buna 12.3 inç dijital kontrol paneli de ekleniyor. SEL ile birlikte ActiveX lüks koltuk döşemeleri, Titanium ile elektrikli ayarlanabilir ve ısıtmalı koltuklar, deri döşemeler ve B&O ses sistemi geliyor.

 

Müşteriler dört farklı güç aktarım seçeneği arasından tercih yapabiliyor. S, SE ve SEL 180 hp 1.5 litre EcoBoost, SEL ve Titanium 250 hp 2.0 litre EcoBoost ile geliyor. 2.5 litre hibrit sistem ise 198 hp güç çıkışıyla SE Sport ve Titanium versiyonlarında alınabiliyor. SE, SEL VE Titanium gelecek bahar aylarında 209 HP plug-in hibrit seçeneğine de kavuşacak.

 

Geleneksel motorlar sekiz vitesli otomatik şanzımanla, elektrikli motorlu modeller ise eCVT şanzımanla geliyor.

 

Özellikler ve fiyatlar bu şekilde ancak asıl soru Ford’un yeni kompakt crossover modelinin satın almaya değer olup olmadığı. CNET Roadshow Escape’in üretildiği Louisville fabrikasına bir yolculuk yaptı ve otomobili değerlendirdi. Otomobilin rakiplerinin karşısına güçlü çıktığı ve başarılı bulunduğu belirtiliyor.

Son Güncelleme : 19 Eylül 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo