Çinli Denza X Elektrikli SUV: Adı Dışında Her Şeyi Mercedes-Benz

Ototeknikveri     15 Kasım 2019 08:57

Denza X’in ilk dış cephe görüntülerinin gelmesinin üzerinden bir ay geçmeden, otomobilin iç mekanının resmi fotoğrafları da yayınlandı.

Çinli Denza X Elektrikli SUV: Adı Dışında Her Şeyi Mercedes-Benz

Daimler ve Çinli BYD ortaklığında üretilen model tasarımyıla kesinlikle Mercedes-Benz kimliğini yansıtıyor. Koltuk tasarımları, hava girişleri ve diğer her şey Mercedes havasını taşıyor. Eğer kısa süre önce bir Mercedes otomobil sürdüyseniz, bu modelin içinde kendinizi evde gibi hissedeceksiniz.

 

Yeni Denza X 22 Kasım’da Guangzhou Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

 

Geçtiğimiz aylarda, BYD ve Daimler ortaklığında kurulan Çinli elektrikli otomobil markası Denza, Mercedes-Benz tarafından tasarlanan şık Concept X’i tanıtmıştı.

Çin’in otomotiv sektöründe işler gerçekten çok hızlı yürüdüğü için, firma şimdiden konseptin üretim modeli Denza X’i de ortaya çıkardı. Orta boy crossover stil bakımından konsepte oldukça yakın. Sadece pop-out kapı kolları ve arka kameraları üretim modeline aktarılmamış.

 

Tamponlar ve aydınlatmalar modifiye edilmiş. İçeride, 4.89 metre uzunluğundaki SUV yedi koltukla geliyor ve döndürülerek yatay ya da dikey kullanılabilen dev ana ekranın hakim olduğu konsol dikkat çekiyor. Denza X aynı zamanda tamamen dijital kontrol paneline sahip.

Çinli müşteriler iki farklı versiyon arasından seçim yapabilecek: plug-in hibrit ve tamamen elektrikli. Plug-in hibrit sistemde 192 PS (189 hp) 2.0 litre turbo dört silindirli benzinli motor, iki elektrikli motor ve bir pil bulunuyor. Ön aksa bağlanmış motor 150 PS (148 hp), arkadaki ise 245 PS (242 hp) güç çıkışı veriyor.

 

Aynı sistem BYD Tang modelinde de bulunuyor. 400 PS üzerindeki güç çıkışıyla plug-in hibrit model 5 saniyeden kısa sürede sıfırdan 100 km/s hıza çıkabiliyor.

Tam elektrikli versiyon 245 PS (242 hp) güç çıkışına sahip tek elektrikli motorla geliyor ve tek şarjla 500 km gidebiliyor. Denza tanıtımla birlikte yeni modelle ilgili daha fazla detay paylaşacak. Otomobilin teslimatları Çin’de 2020’nin ilk aylarında başlayacak.

Son Güncelleme : 15 Kasım 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo