2020 Seat Leon 28 Ocak’ta Tanıtılacak

Ototeknikveri     18 Aralık 2019 10:51

Seat dördüncü nesil Leon’un tanıtım tarihini duyurdu. Yeni model 28 Ocak’ta paketinden çıkacak.

2020 Seat Leon 28 Ocak’ta Tanıtılacak

Açıklamayla birlikte yayınlanan teaser video otomobilin aydınlatma ünitelerini ve arka kısmını gösteriyor. Otomobilde yeni LED farlar ve arka lambalar, dinamik sinyal lambaları, ayrıca iki arka lambayı bağlayan ince bir ışık şeridi bulunuyor. Leon logosu bagaj kapağının ortasında, Seat logosunun altında konumlandırılmış. Daha sağda ise “FR” logosu görülüyor.

 

Leon’a yaklaştığınızda “hoş geldiniz” ışığı yola “Hola!” yazısını yansıtıyor. İçeri girildiğinde kullanıcılar konsol ve kapılar boyunca uzanan ambiyans aydınlatmasını fark edecek. Üç kollu, çok fonksiyonlu direksiyonun arkasında kişiselleştirilebilir dijital kontrol paneli ve daha sağda havadan güncellemeleri de destekleyen geniş ekranlı multimedya sistemi bulunuyor. Küçük vites kolunun önünde bir depolama alanı dikkat çekiyor. Muhtemelen üst donanım seviyeleri akıllı telefon kablosuz şarj pedi özelliğiyle gelebilir.

Seat’ın tasarım direktörü Alejandro Mesonero-Romanos, “Gelişmiş aydınlatma teknolojisi bir otomobilin tasarımını iyileştirmekte kilit roldedir. Yeni Seat Leon’da otomobilin zaten güçlü olan karakterini bu sayede daha da güçlendirdik. İç mekanda ambiyans aydınlatması yeni Leon’u işlevsellik ve estetikte başka bir seviyeye taşıyor.” dedi.

 

VW Golf ve Skoda Octavia gibi, MQB platformunun güncellenen versiyonunu kullanan yeni model bir dizi benzinli ve dizel motorla gelecek. Ayrıca yarı hibrit ve plug-in hibrit versiyonlar da olacak. Cupra Leon serinin en üstünde konumlanacak ve iki güç aktarım seçeneğine sahip olacak: 300 hp 2.0 TSI motor ya da 240 hp plug-in hibrit sistem. Bu versiyon 50 km elektrikli sürüş mesafesiyle sunulacak.

Son Güncelleme : 18 Aralık 2019

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo