Arteon’un Çin Yorumu: VW CC Travel Edition

Ototeknikveri     14 Ocak 2020 09:59

Volkswagen Arteon’un bir Shooting Brake (lüks station wagon ya da coupe wagon) versiyonunun hazırlanacağına ilişkin haberler geçtiğimiz yıl çıkmıştı. Bunun Avrupa’da gerçekleşmesi hala belirsizliğini korurken, Çin’de çoktan ortaya çıktı.

Arteon’un Çin Yorumu: VW CC Travel Edition

Volkswagen CC Travel Edition adını alan model, Çin medyasına göre Volkswagen ve FAW ortaklığıyla geliştirilen bir Arteon yorumu. Hafifçe güncellenmiş tampon dışında özellikle ön kısım Arteon ile benziyor.

 

Tavan rayları ve gövdenin alt kısımlarındaki plastik kaplama dikkat çekiyor. Arka kısımda eğimli bir bagaj kapağı ve Arteon’un tasarımını koruyan tampon görülüyor. Uzayan tavan D sütunlarının arkasında bir kanatla bitiyor ve daha fazla bagaj kapasitesi sunuyor.

Otomobilden yayınlanan fotoğraflar Auto Sina adlı web sitesine göre Changchun fabrikasında üretim hattından çekilmiş. Muhtemel motor seçenekleri hakkında konuşmak için erken olsa da, yerel medya 2.0 litre turbo benzinli motorun iki farklı güç çıkışı seçeneğiyle sunulabileceğini belirtiyor. CC Travel Edition’ın giriş seviyesi 186 PS (184 hp / 137 kW) güç çıkışı ve 320 Nm tork ile, daha üst versiyonlar ise 220 PS (217 hp / 162 kW) güç çıkışı ve 350 Nm tork ile gelecek. Motora 7 vitesli çift debriyajlı otomatik şanzıman eşlik edecek. Ayrıca dört çekişli sürüş sistemine de yer verilmesi bekleniyor.

Volkswagen şimdilik sadece Çin için üretiliyor gibi görünen bu modeli daha sonra başka piyasalara da getirir mi henüz bilmiyoruz.

Son Güncelleme : 14 Ocak 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo