Pekin Otomobil Fuarı Koronavirüs Nedeniyle Ertelenebilir

Ototeknikveri     16 Şubat 2020 02:28

Çin'de devam eden koronavirüs salgını 21-30 Nisan tarihlerinde yapılacak Pekin Otomobil Fuarı'nın ertelenmesine yol açabilir.

Pekin Otomobil Fuarı Koronavirüs Nedeniyle Ertelenebilir

Etkinlik ekibi içerisinden bir kaynakla konuşan Autocar, organizatörlerin önümüzdeki haftalarda programı değiştirmek istediğini söyledi. Bahsi geçen kaynak, "Bu henüz resmileşmedi ancak fuarın Nisan ayında gerçekleşmeyeceğinden eminiz. Önümüzdeki haftalarda yeni bir tarihin belirlenip belirlenmemesi virüs salgınının gidişatına bağlı." dedi.

 

Pekin Otomobil Fuarı, Çin pazarı için son derece önemli ve yılda yaklaşık 800.000 ziyaretçi çekiyor. Çin’in otomobil endüstrisi şu anda özellikle zorlu bir dönemden geçiyor ve yerli ve yabancı otomobil üreticilerinin en son araçlarını sunabilecekleri büyük bir otomobil fuarından büyük ölçüde yararlanabilir.

 

Pekin Otomobil Fuarı'nın tehdit altında olduğu haberi, başlangıçta 17-19 Nisan tarihleri ??arasında yapılması planlanan F1 Çin Grand Prix'inin ertelenmesinden kısa bir süre sonra geliyor. FIA, Çin Halk Cumhuriyeti Otomobil ve Motosiklet Sporları Federasyonu (CAMF) ve Şanghay Spor İdaresi de dahil olmak üzere etkinliğin organizatörleri, etkinliğin tam olarak ne zamana erteleneceği konusunda birlikte çalışıyorlar.

 

Çin'den gelen bir başka haber, Çin Grand Prix'sinin Eylül ortasına veya Ekim başlarına, belki de 27 Eylül'deki Rus Grand Prix'si ile 10 Ekim'deki Japon Grand Prix'si arasında bir tarihe ertelenebileceği yönünde.

 

Pekin Otomobil Fuarı için hangi alternatif tarihlerin belirleneceği ise hala belirsiz.

Son Güncelleme : 16 Şubat 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo