Oyak Renault Üretime Geçici Bir Süre Ara Veriyor

Ototeknikveri     25 Mart 2020 04:26

Ford Otosan'ın 30 Mart-5 Nisan tarihleri arasında Gölcük fabrikasında üretime ara verme kararının ardından Oyak Renault da cuma günü Bursa'da üretimi durduruyor.

Oyak Renault Üretime Geçici Bir Süre Ara Veriyor

Korona virüsü salgını nedeniyle otomotiv üreticileri birer bire üretime ara veriyor. Bu yöndeki son karar Oyak Renault’dan geldi. Bursa’da kurulu fabrikada, cuma günü 4-12.00 vardiyasının ardından üretime iki hafta ara verilecek.

 

Firmadan yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

"Oyak Renault Otomobil Fabrikaları olarak, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili gelişmeleri uzun bir süredir yakından takip ediyoruz.

 

Her zaman önceliğimiz olan çalışan sağlığını göz önüne alarak, T.C Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda önleyici tedbir ve uygulamaları bugüne kadar devreye aldık; almaya da devam ediyoruz.

 

 

Global tedarik zincirinde yaşanan aksamaları da dikkate alarak Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’ndaki faaliyetlerimizin büyük bir kısmına 26 Mart 2020 tarihi itibariyle kademeli olarak geçici bir süre ara veriyoruz.

 

 

Bu süre zarfında, Oyak Renault yönetimi, virüsün yayılmasının önlenmesine yönelik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan tavsiyeler doğrultusunda, çalışanlarını evlerinde kalmaya, ulusal ve yerel makamların talimatlarına uymaya çağırmaktadır.

 

Üretime yeniden başlama tarihi ülkedeki ve dünyadaki gelişmelere göre Oyak Renault ve Groupe Renault kararları doğrultusunda paylaşılacaktır.

 

Oyak Renault iş paydaşları, faaliyetler ve üretimin yeniden başlatılmasıyla ilgili tüm önemli gelişmeler hakkında Oyak Renault web sitesi: www.oyak-renault.com üzerinden bilgilendirilecektir."

 

 

 

Son Güncelleme : 25 Mart 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo