2021 Audi E-Tron GT’den Yeni Görüntüler

Ototeknikveri     20 Mayıs 2020 10:50

Audi E-Tron GT trafiğe açık yollarda test edilirken görüntülendi. İki test otomobili Porsche’nin tesislerinden tamamen kamuflajla kaplı şekilde çıkıyordu.

2021 Audi E-Tron GT’den Yeni Görüntüler

Porsche Taycan’ın kardeş modeli, heyecanla beklenen elektrikli sedan 2018’de tanıtılan konsepte çok benziyor, aynı boyutlar ve karakter çizgilerini taşıyor. İnce kamuflaj tavan çizgisinin şeklini ya da omuz çizgisini fazla gizleyemiyor.

 

E-Tron GT’nin farları ve arka lambaları da konsept ile oldukça benzer ve modelin çekiciliğini daha da artırmak için en yeni teknolojileri kullanacakları kesin.

 

Görüldüğü gibi üretim modeli Audi E-Tron GT’nin geliştirme süreci daha sıcak iklimlere taşındı ve test otomobillerinden birisi karakteristik Taycan tekerleklerine sahip.

 

Audi E-Tron GT elektrikli Porsche ile aynı platformu kullanacak. Otomobilde en azından ilk etapta 96 kWh pil paketi bulunması bekleniyor. Konsept iki motorlu kurulumla 582 hp güç çıkışı vadediyordu ve bu donanımla 3.5 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza çıkabiliyor.

 

Elektrikli sürüş mesafesinin 400 km civarında olması bekleniyor. Ayrıca 350 kW hızlı şarj özelliği 20 dakikada pili %80 dolduruyor. Şasi arkadan çekişli sürüş sistemi ve gerçek tork vektörleme ile daha atak ve hassas hale geliyor.

 

Audi’nin E-Tron GT’yi Porsche Taycan ve Tesla Model S’de olduğu gibi çeşitli versiyonlarla sunacağı anlaşılıyor. Daha az güçlü modeller ilk versiyonu takip edecek.

 

Koronavirüs pandemisinden önce Audi’nin E-Tron GT’yi bu sonbaharda çıkartması bekleniyordu. Her şekilde otomobilin 2021’in ilk çeyreğinde bayilere ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Son Güncelleme : 21 Mayıs 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo