Volkswagen Tiguan Coupe Gizemini Koruyor

Ototeknikveri     22 Mayıs 2020 02:26

Mart ayında Volkswagen’in Tiguan’ın uzun aks mesafeli Tiguan Allspace’i temel alan bir Coupe versiyonunun hazırlandığı öğrenilmişti. Bununla ilgili yeni bilgiler geldi.

Volkswagen Tiguan Coupe Gizemini Koruyor

Autohome’a göre, Tiguan Coupe (muhtemelen Tiguan X adını alacak) motor serisini standart modelle paylaşacak ve dünyadaki pek çok piyasada satılabilir.

 

Kolesa’nın hazırladığı ve Mart ayında çıkan casus fotoğraflara dayanan dijital çizimlere bakarak ön panjur dahil ön tampon tasarımı, genel gövde şekli ve tasarım çizgileri hakkında fikir edinebiliyoruz.

 

Çizimde bagaj kapağı üzerindeki rüzgarlığa ve arka lambaların olası şekline de yer verilmiş. Yine de arka kısmın son şekli bu çizimlerdekinden biraz farklı olabilir.

Tiguan Coupe ile ilgili ilginç bir ayrıntı da Allspace modelini temel aldığı için aks mesafesinin 2787 mm olması. Genel uzunluk da muhtemelen 4701 mm civarında olacak. Genişlik ise 1839 mm.

 

Bu boyutlar aracı BMW X4’ten daha küçük ancak Audi Q3 Sportback’den daha geniş yapıyor. Volkswagen eğer standart Tiguan’ı temel alırsa, boyutları aynı olduğu için Coupe versiyon Q3 Sportback’e daha ucuz bir alternatif olabilir.

 

Motor serisinde ise Volkswagen’in 1.5 TSI ve 2.0 TDI motorları gibi bir dizi benzinli ve dizel seçenek olması bekleniyor.

Son Güncelleme : 22 Mayıs 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo