Volkswagen Türkiye'ye Açacağı Yeni Fabrika Dahil Tüm Yatırımlarını Durdurdu

Ototeknikveri     02 Temmuz 2020 01:50

Volkswagen'in açıklamasına göre Alman üretici, pandemi sürecinde önnemli ölçüde düşen otomobil talebi nedeniyle bir süre kapasite artırımına ihtiyaç duymayacak.

Volkswagen Türkiye'ye Açacağı Yeni Fabrika Dahil Tüm Yatırımlarını Durdurdu

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, koronavirüs pandemisi nedeniyle Türkiye ve diğer ülkelerdeki yatırımlarını durdurduğunu açıkladı.

 

Volkswagen tarafından e-mail ile yapılan açıklamaya göre şirket düşen otomobil satışları nedeniyle bir süre kapasite artırımına gerek duymayacak, bu nedenle yatırımlarını durduracak ya da erteleyecek.

 

Pandeminin ekonomik ve sosyal açıdan ciddi sonuçlar doğurduğu ve tüm dünyada ekonomik büyümenin ciddi ölçüde yavaşlayacağının öngörüldüğü belirtilen açıklamada, "Gerçekçi olmak gerekirse krizin üstesinden gelmek ve pandemi öncesinde planladığımız satış rakamlarına tekrar ulaşabilmek için en az 2 - 3 yıl gibi uzun bir zamana ihtiyacımız var." ifadesine yer verildi.

 

Açıklamada "Bu koşullarda Volkwagen Grubu faaliyetlerini ve planlamalarını, uluslararası otomotiv pazarındaki değişen koşullara göre revize etmek zorunda kalmıştır. Manisa'da açılması planlanan yeni üretim fabrikası da elbette bu kapsama dahildir." denildi. Buna göre şirket, sadece mevcut tesislerinde üretim artışına gidecek.

 

Açıklamada, satışlardaki sert düşüşleri telafi etmeye öncelik vermek durumunda olan markanın gelecek yıllar için ek üretim yapmasının söz konusu olmayacağı ifade edildi.

 

Açıklama "Volkswagen Grubu Yönetim Kurulu, yeni üretim tesislerine yönelik planlarını durdurma kararı almıştır. Korona krizi geride kalana kadar, belirli bir süre boyunca tüm otomotiv projeleri mevcut üretim tesisleri ve mevcut üretim ağı dahilinde gerçekleştirilecektir." sözleriyle sonlandırıldı.

Son Güncelleme : 02 Temmuz 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user
  • User

    Misafir12625 Zaten Almanya'daki dizel hattını söküp burada fosil yakıt kullanan araçlar üretecekti, eski teknolojiyi yüksek fiyata bize satacaktı. Baştan beri niyeti de yoktu. Yerli arabaya sahip çıkalım.

    02 07 2020 12:04 Yanıtla Beğen (0) Şikayet Et

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo