2021 Nissan Ariya’dan Yeni Teaser Yayınlandı

Ototeknikveri     03 Temmuz 2020 02:12

15 Temmuz’da tanıtılması beklenen Nissan Ariya elektrikli crossover’dan yeni bir teaser video yayınlandı.

2021 Nissan Ariya’dan Yeni Teaser Yayınlandı

İlk olarak geçen yıl etkileyici bir konsept ile ön gösterimi yapılan Ariya, oldukça dikkat çekici bir model olacak. Bu teaser videoda farları, arkadaki LED ışık çubuğunu ve genel olarak ön cepheyi görüyoruz.

 

Pek çok üretim modeli konseptlerden farklı olsa da, Nissan Ariya’nın konseptin tasarımına büyük ölçüde sadık kaldığı görülüyor. Ariya’nın ilk olarak Japonya’da sunulacağı, daha sonra Çin, Avrupa ve ABD gibi global piyasalara da gideceği anlaşılıyor.

 

Nissan Ariya elektrikli motor ve Nissan ProPilot 2.0 yarı otonom sürüş sistemiyle geliyor. Sistem otomobilin hızlanmasını, frenini ve direksiyonunu otobanlarda sürücünün ellerini sürekli direksiyonun üzerinde tutması gerekmeden kontrol edebiliyor. Nissan bu teknolojiyi 2024’e kadar yirmi piyasada yirmi yeni modelinde sunmayı planlıyor.

 

Nissan yöneticisi Makoto Uchida “Yeni Ariya elektrifikasyon ve gelişmiş sürüş yardım teknolojilerinin etkileyici bir bir birleşimi ve geleceğin sürücüsüz otomobilleri hakkında bize fikir veriyor. Yeni Ariya’nın Nissan için çok önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz.” dedi.

Son Güncelleme : 03 Temmuz 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo