Fisker Üç Yeni Model Duyurdu, Birisi Süper Spor Sedan

Ototeknikveri     04 Ağustos 2020 05:03

Fisker Ocean elektrikli SUV’yi üç yeni otomobil takip edecek.

Fisker Üç Yeni Model Duyurdu, Birisi Süper Spor Sedan

Firma tarafından yapılan resmi açıklamada, yeni modellerin 2023 – 2025 yılları arasında sunulacağı belirtildi. Her bir modelin kendi özgün karakterine sahip olduğu, sektördeki sadece boyut olarak farklılık gösteren benzer ürünler yapma geleneğinin terk edileceği belirtildi.

 

Üç modelden birisi 2017 Emotion konseptinden ilham alan bir süper spor sedan olacak. Konseptin iki yıl içinde üretime girmesi planlanıyordu ancak geliştirme sürecinde gecikme yaşandı.

 

Seri Ocean modelinin daha şık bir yorumu olacak “spor crossover” ile tamamlanacak ancak henüz detaylar bilinmiyor. Son olarak Tesla Cybertruck ile rakip olacak ancak daha sade tasarıma sahip bir pickup kamyonet gelecek. Açıklamayla birlikte yayınlanan teaser görselinde bu model görülebiliyor.

Bu arada Fisker Ocean firmanın beklentilerini fazlasıyla aştı. Hedef Temmuz ayı sonuna kadar 5000 rezervasyon almaktı ancak firma 7062 rezervasyon ve bunların ön ödemelerini aldı.

 

Bu model 2022’nin dördüncü çeyreğinde üretime girecek. Volkswagen Grubu ile pazarlık yapılarak grubun elektrikli otomobiller için MEB platformunun kullanılması planlanıyor. Ocean’ın hedeflenen fiyatı 37.499 dolar. Aracın 80 kW pil paketi tam şarj olduğunda 402 – 483 km arasında bir sürüş mesafesi sağlayacak.

Son Güncelleme : 04 Ağustos 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo