Rolls-Royce, Lüksün Teknolojiden Daha Öncelikli Olduğunu Söylüyor

Ototeknikveri     22 Eylül 2020 02:29

Rolls-Royce, lükse yeni teknolojilere göre öncelik verme konusunda kararlılığını koruyor.

Rolls-Royce, Lüksün Teknolojiden Daha Öncelikli Olduğunu Söylüyor

İkinci nesil Ghost'un, birçok fiziksel düğme içeren tanıdık bir Rolls-Royce iç mekanıyla tamamlanan son lansmanının ardından, İngiliz otomobil üreticisinin Mercedes-Benz'in yeni S-Serisi ile yaptıklarından farklı bir yaklaşım benimsediği açık.

 

Otomobil üreticisinin Coachbuild kolunun baş tasarımcısı Alex Innes, Autocar'a verdiği röportajda, sunduğu yeni teknolojileri dikkatlice düşünmenin Rolls-Royce için çok önemli olduğunu söyledi.

 

Innes şöyle konuştu:

 

"Her zaman yeni teknolojileri ilk benimseyenlerden değiliz ve bunun iyi bir nedeni var. Bizim için teknoloji, bir Rolls-Royce'dan beklenen deneyimi ilerletmekle ilgilidir. Dijitalleşme olağanüstü bir fırsat sunuyor ve müşterinin isteğine göre bir aracı kişiselleştirme becerimizi artıracak. Ancak hiç bir şeyi sırf teknolojiyi kullanmak uğruna yapmayız, sadece onu markaya ve temsil ettiği şeye uyacak şekilde geliştirebiliriz. Bir müşteriden gereğinden fazlasını yapmasını istememek önemlidir. Rolls-Royce otomobiller insanlar için hayatın karmaşasına karşı bir sığınak olmalıdır. Hedefi aşmadan teknolojiyi uygulamak bizim sorumluluğumuzdur. "

Innes, Phantom ve Ghost gibi araçların dokunsal geri bildirimli dokunmatik ekranlar yerine analog kontroller kullanmalarının sebebinin, kullanımlarının daha hoş olması olduğunu da ekledi.

 

Yeni Ghost'a gelince, yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranlara sahip olmaması, en son teknolojilerden kaçındığı anlamına gelmiyor. Aslında, bu model otomobil üreticisinin şimdiye kadarki en ileri teknoloji süspansiyonuna sahip, öndeki yolu okumak için kameralar kullanıyor ve süspansiyonu yol yüzeyindeki değişikliklere hazırlıyor.

Son Güncelleme : 22 Eylül 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo