Lynk & Co Zero Konsepti: 536 HP Güç Çıkışı ve Dört Tekerden Çekiş

Ototeknikveri     28 Eylül 2020 10:57

Lynk & Co, geçen haftaki bir önizlemenin ardından Pekin Otomobil Fuarı'nda Zero konseptini tanıttı.

Lynk & Co Zero Konsepti: 536 HP Güç Çıkışı ve Dört Tekerden Çekiş

Otomobil üreticisi birden fazla elektrikli motora sahip olması da dahil olmak üzere otomobil hakkında yeni ayrıntılar yayınladı. Konsept dört tekerlekten çekişin yanı sıra toplam 536 hp güç çıkışı (400 kW / 544 PS) ile geliyor. Bu, küçük bir hatchback için oldukça fazla bir güç çıkışı ve otomobilin dört saniyeden daha kısa sürede sıfırdan 100 km/s hıza çıkmasını sağlıyor.

 

Lynk & Co pilin kapasite bilgisini vermedi ancak 700 km menzil sağladığını açıkladı. Şirket ayrıca, pilin en az 200.000 km bozulmadan çalıştığını ve 2.000.000 km dayanacak şekilde tasarlandığını söyledi. İkinci rakam rakiplerden çok daha yüksek.

 

Performanstan bahsedecek olursak, Lynk & Co, Zero'nun birinci sınıf şasi ayarına, alçak bir ağırlık merkezine ve 50:50 ağırlık dağılımına sahip olduğunu belirtti. Bu, sürücülerin "en üst düzey dinamik sürüş deneyimini" bekleyebileceği anlamına geliyor.

 

Model ayrıca yüksekliği ayarlanabilir bir havalı süspansiyona, uyarlanabilir amortisöre ve bir CoPilot yarı otonom sürüş sistemine sahip. Diğer öne çıkan özellikler arasında havadan güncellemeler, özelleştirilebilir bir ortam aydınlatma sistemi ve Yamaha hoparlörler yer alıyor.

 

Pek çok soru henüz yanıtlanmazken, Lynk & Co, Zero'nun gelecek yıl üretime gireceğini onayladı. Üretim modeli, özellikle elektrikli araçlar için tasarlanmış Geely’nin Sürdürülebilir Deneyim Mimarisine (SEA) dayanacak. Platform, Geely'nin sahip olduğu çeşitli markaların yanı sıra dışarıdaki otomobil üreticileriyle de paylaşılacak.

Son Güncelleme : 28 Eylül 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo