Land Rover Evoque ve Disco Sport P300e PHEV Satışlarını Durduruyor

Ototeknikveri     19 Ekim 2020 11:22

Evoque P300e ve Discovery Sport P300e plug-in hibrit modellerinin sadece 32 ve 36 g/km CO2 emisyonu olduğunu iddia ettikten sonra, Land Rover emisyon oranlarını yeniden belirlemek için satışları durdurmak zorunda kaldı.

Land Rover Evoque ve Disco Sport P300e PHEV Satışlarını Durduruyor

Otomobil üreticisinin İngiltere ve Almanya web siteleri iki versiyonu şimdiden “siparişe açık değil” olarak etiketledi.

 

Land Rover’dan yapılan açıklamada “COVID-19 pandemisinin etkileri nedeniyle şu anda iddia ettiğimiz WLTP değerlerini sağlayabilecek durumda değiliz. Çalışmalar devam ediyor, daha uzun sürüş menzili ve daha düşük CO2 değerlerini elde edeceğiz.” denildi.

 

İngiliz marka şimdi en düşük emisyonlu modelinin 44 g/km CO2 emisyonu ve 43 km sürüş mesafesi olduğunu söylüyor (daha önce 66 km olarak açıklanmıştı). Bu modelin hangisi olduğu açıklanmadı.

Bu arada siparişlerin 26 Ekim’de yeniden başlaması planlanıyor. Evoque ve Discovery Sport JLR’nin Avrupa’da en çok satan iki modeli ve firmanın filo CO2 emisyonu seviyesini 132 g/km altına düşürmesi için çok önemli.

 

Autonews Europe’a göre alıcılar şimdiden teslimatlarının geciktiğinden şikayet ediyor. Müşterilerden birisi internette Eylül’de üretimi tamamlanan otomobilinin hala fabrikada tutulduğunu yazdı.

Bu arada bazı bayiler de sergileyecekleri otomobiller için Kasım ayına kadar bekleyecek.

 

Son Güncelleme : 19 Ekim 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo