2022 Honda Civic Prototype Ortaya Çıktı

Ototeknikveri     18 Kasım 2020 09:49

2022 Honda Civic Prototype üretim modelinin nasıl görüneceği konusunda bize çok iyi fikir veriyor. Yeni prototip otomobilin %99’unu ortaya koyuyor diyebiliriz.

2022 Honda Civic Prototype Ortaya Çıktı

11. nesil Civic’i yaratırken Honda sedan otomobile alçak ve geniş bir duruş kazandırmış, daha sofistike ve lüks bir tasarım uygulamış. Honda prototipin 2021 baharında önce ABD’de çıkacak üretim modelinin ön gösterimi olduğunu belirtiyor. Otomobil önce sedan, daha sonra ise hatchback, Si ve Type R versiyonlarıyla sunulacak.

 

Japon otomobil üreticisinin tasarımcıları otomobilin yerden yüksekliğini düşük tutmuş ve “ince ve hafif” bir tasarım karakteri uygulamışlar. Bu kapsamda alçak bir kaput ve ön çamurluklar, ayrıca alçak bel çizgisi dikat çekiyor. Önde yeni ön panjurun dik duruşu ve özgün farlar göze çarpıyor. Diğer önemli özellikler arasında şık omuz kısmı ve yeni arka lambalara sahip, daha geniş arka kısım sayılabilir. Prototipte ayrıca Solar Flare Pearl isimli yeni bir renk sunuluyor.

Honda henüz prototipin iç mekan görüntülerini yayınlamadı ancak birkaç çizime göz atmamıza imkan verdi. Kabinin daha minimalist ve şık olduğu dikkat çekiyor, ayrıca 9 inç multimedya sistemi ve dijital gösterge paneli buradaki yenilikler arasında.

Tasarımın ötesinde, yeni Civic çok sayıda yeni aktif ve pasif güvenlik sistemi de sunacak. Honda Sensing güvenlik ve sürüş yardım teknolojileri ve yeni hava yastığı tasarımları bu alandaki güncellemeler olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Honda’nın “Advanced Compatibility Engineering” gövde yapısı yolcu ve yaya korumasını daha güçlü hale getiriyor.

Honda 2022 Civic’in Kuzey Amerika’da Indiana eyaletindeki Greensburg fabrikasında üretileceğini doğruladı.

 

Son Güncelleme : 18 Kasım 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo