Honda 2022 Civic İçin Dört Çekişli Versiyon Düşünmüyor

Ototeknikveri     18 Kasım 2020 10:56

Honda yeni 2022 Civic modelini üretim öncesi formunda tanıttı. Kompakt otomobil gelecek bahar aylarında ilk önce sedan versiyonuyla çıkacak. Onu hatchback, Si ve Type R takip edecek. Peki dört çekişli bir versiyon da ufukta görünüyor mu?

Honda 2022 Civic İçin Dört Çekişli Versiyon Düşünmüyor

En azından opsiyonel olarak dört çekişli sürüş sistemi sunulacağını düşünüyorsanız, bunun gerçekleşmeyeceğini söyleyebiliriz. Honda’dan bir sözcü, Car And Driver’a böyle bir versiyon planlamadıklarını açıkladı.

 

Modelin Subaru Impreza ve Mazda3 gibi bazı rakipleri dört çekişli sistemle sunulduğu için, bu aslında kötü bir haber sayılır. Ayrıca Civic Type R için dört çekişli sistem eklemek ya da daha da güçlü bir versiyon sunmak modeli daha da avantajlı kılabilir ve rekabet gücünü artırabilirdi.

 

Prototipi tanıtsa da Honda Civic’in bazı özellikleri hakkında hala gizliliği koruyor. Bunların başında da güç aktarma organları geliyor. Modelde en yeni aktif ve pasif güvenlik sistemleri, 9 inç multimedya sistemi, dijital gösterge paneli gibi yenilikler bulunacağını ise biliyoruz. Bu özellikler Civic’in rekabet gücünü önümüzdeki yıllarda da başarıyla koruyacaktır.

 

Son Güncelleme : 18 Kasım 2020

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo