Geely Yeni CMA Tabanlı Crossover'ı Tanıttı, Önümüzdeki Yıl Üretime Başlıyor

Ototeknikveri     01 Ocak 2021 07:58

Geely, 2021'in üçüncü çeyreğinde üretime girecek yeni crossover modelinin resmi 'casus fotoğraflarını' yayınladı.

Geely Yeni CMA Tabanlı Crossover'ı Tanıttı, Önümüzdeki Yıl Üretime Başlıyor

Şirket ayrıntıları gizli tutuyor, ancak modelin Polestar 2, Volvo XC40 ve çeşitli Lynk & Co modellerini destekleyen Kompakt Modüler Mimari (CMA) kullanacağını doğruladı. Platform ayrıca Geely’nin Xing Yue crossover coupe ve Xing Rui sedanında da kullanılıyor.

 

Resimler pek açıklayıcı olmasa da, crossover daha büyük bir XC40'a benziyor. Bununla birlikte, benzersiz bir ön tasarım, daha düz bir kemer hattı ve daha uzun bir arka çıkıntı dahil olmak üzere bir dizi farklılık var. Panoramik bir cam tavan ve dikey çubuklu bir ön panjur görebiliriz.


Motor seçenekleri onaylanmadı, ancak potansiyel olarak Xing Yue'den geçebilir. Durum buysa, 188 hp (140 kW / 190 PS) güç çıkışı ve 300 Nm tork üreten turboşarjlı 1.5 litrelik üç silindirli motora sahip yarı hibrit bir versiyon bekleyebiliriz.

Ayrıca, toplam 255 hp (190 kW / 258 PS) güç çıkışı ve 415 Nm tork üretmek için yukarıda bahsedilen motoru ve bir elektrik motorunu kullanan bir plug-in hibrit versiyon da olabilir. Son olarak, 235 hp (175 kW / 238 PS) güç çıkışı ve 350 Nm tork sağlayan turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli bir motor olabilir.

Pek çok soru cevaplanmadan kalsa da, Çin'den çıkan haberler crossover'ın kod adının KX11 olduğunu ve yaklaşık 4800 mm uzunluğunda olacağını belirtiyor. Bu sayı doğruysa, model potansiyel olarak üçüncü sıra koltuğa sahip olabilir.

Son Güncelleme : 01 Ocak 2021

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo