Hyundai ve Apple Otonom Elektrikli Araçlar İçin Biraraya Geliyor

Ototeknikveri     13 Ocak 2021 04:38

Korea IT News'e göre, Hyundai ve Apple bu yılın Mart ayında duyurulacak şekilde, Amerika Birleşik Devletleri'nde 2024'te üretime başlaması planlanan, otonom bir elektrikli otomobil ortaklığı üzerinde anlaşmaya hazırlanıyor.

Hyundai ve Apple Otonom Elektrikli Araçlar İçin Biraraya Geliyor

Bu haber, Hyundai'nin Apple'a sürücüsüz bir elektrikli otomobil için yardım etme konusunda erken görüşmelerde bulunduğunu onaylamasından birkaç gün sonra geldi. Bu, Reuters'e göre Hyundai hisselerinin değerinin yaklaşık % 20 oranında artmasına neden oldu.

 

Korea IT haberinin anlaşmanın imzalanacağı zaman dilimini veya üretim yerini belirtmediğini unutmayalım, bu nedenle bilgiler çok kesin değil. Daha önce, arabaların ya Kia Motors'un ABD'nin Georgia eyaletindeki tesisinde ya da yeni bir yerde (yine Amerika'da) üretileceğini bildirdiler. Hedef 2024 civarında 100.000 elektrikli araç üretmek.

 

Aynı haberde, Koreli otomobil üreticisi ve Apple'ın gelecek yıl Apple otomobillerinin bir "beta sürümünü" tanıtmayı planladığı da iddia edildi.

 

Apple gerçekten de otonom araç teknolojisinde ilerliyor ve bir tür çığır açan pil teknolojisine sahip kendi binek aracını üretmek istiyor. İki firmanın bir şeyler planladıkları kesin.

 

Peki bu sektör söz konusu olduğunda Apple'dan ne bekleyebiliriz? VW Grup başkanı Herbert Diess bile teknoloji devinin otomobil endüstrisinde önemli bir oyuncu olabileceğine inanıyor. Aralık ayında, yönetici Apple'ın VW için daha geleneksel rakiplerinden daha fazla zorluk oluşturabileceğini söylemişti.

Son Güncelleme : 13 Ocak 2021

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo